Radnice má už od jara na krku velké problémy a stále hledá cesty, jak z nich bez úhony vykličkovat. Radní za ODS proto s nadějí vzhlíželi k Nejvyššímu soudu v Brně, ke kterému chtěli podat dovolání. Jenže kolegové z T2020 měli jiný názor, a proto nyní mají rozhodnout zastupitelé.
Zvednou ruku pro navrhované dovolání proti rozsudku krajského soudu, kterým si T2020 na svůj účet připsal vítězství, by přece jen bylo plivnutím do vlastní tváře. „To by skutečně bylo proti logice našich postojů. Zastupitelé si tenkrát počínali špatně. Teď o tom budeme hlasovat v zastupitelstvu, ale i kdyby se podání dovolání neodhlasovalo, je pravděpodobné, že ho podá Lidl,“ vyjádřil se včera radní za T2020 Jiří Fišer.
Starostka Hana Randová (ODS) po hlasování radních využila svého práva a pozastavila jejich usnesení s tím, aby v pondělí rozhodli zastupitelé na mimořádném zasedání.
„Pokud nedojde ke změně rozsudku krajského soudu, hrozí, že se budeme muset také vypořádat se zástavou, která na pozemcích vázne pro pohledávku za 470 milionů,“ nastínila včera starostka.
Ať tak či tak, také podle Františka Korbela, který dnes působí na ministerstvu spravdlnosti a nadále za T2020 zůstává členem zastupitelstva, se případ do Brna stejně dostane. „Zřejmě dovolání podá Lidl nebo RENT, a Tábor by tak za soudní řízení mohl ušetřit,“ potvrdil včera pro Deník.
Navíc je podle jeho slov soudní domáhání zbytečné. „Zástava k pohledávce je totiž v důsledku rozhodnutí krajského soudu přece neplatná, neboť ji zřídil nevlastník pozemků,“ zdůvodnil.
Po tom, co současný místostarosta Martin Jirovský (T2020) letos v březnu před krajským senátem vyhrál spor o prodej pozemků, mělo by dojít k anulování veškerých finančních transakcí.
Tábor by měl RENTu vrátit 10 milionů za pozemky, které mu v rozporu s podmínkami výběrového řízení prodalo, a RENT by měl zase Lidlu vrátit 19 milionů, za které mu je obratem prodalo.
„Pak bychom měli jednat o stavbě, která na pozemku stojí. Tábor by ji mohl pronajmout nebo opět prodat Lidlu. Ovšem s tím rozdílem, že by zmíněných devatenáct milionů už získal jen do své vlastní kasy,“ dodal Korbel.