Nikoli blaho nakupujících z Pražského Sídliště, ale auta rozhodla o vstřícném kroku zastupitelů. Společnost Lidl celkem 20 hlasů posunulo na cestě k získání změny v územním plánu, aby v Táboře mohl opět stavět. Ovšem jen v případě, že ve finále prorazí současná pravidla ÚP a bude moci svou sídlištní prodejnu rozšířit. Tábor z jeho investice vytěží parkovací místa.

František Dědič z opoziční ODS ale z posílení parkování nesdílí stejné nadšení jako starosta Jiří Fišer. „Je nepřijatelné, abychom něco takového umožnili jedinému subjektu,“ narážel na fakt, že možnost rozšíření prodejní plochy by se ani změnou v ÚP automaticky nevztahovala na všechny obchodníky.

Příznivcem navyšování metrů není ani Miloš Tuháček z Jinak!, v případě Lidlu se ale nechal přesvědčit, byť v obdobné situaci ruku pro žádost Václava Kořenského v minulosti nezvedl. I jeho přesvědčila auta.

„Nejradši bych ani pro Lidl nehlasoval, ale v tom místě je situace s parkováním opravdu kritická. Navíc je můj souhlas součástí kompromisu, neboť hrozilo daleko větší nebezpečí, a sice, že pravidla povolíme pro celé město. Ale to nechceme z důvodů nárůstu dopravy,“ vysvětlil Miloš Tuháček svoje stanovisko.

Lidl se nyní musí prokousat martyriem přípravy a prosazení změny územního plánu, které může trvat i dva roky roky. Zastupitelé o jejím vydání musí zase hlasovat.

Tak například u Františka Korbela z T2020 může obchodní řetězec s podporou počítat. „Já plán vítám, takhle to tam totiž mělo vypadat už na začátku,“ prohlásil při pohledu na návrh proměny.

Lidl jako jinde v republice potřebuje zvýšit prodej a i v Táboře se obrátil na radnici s žádostí o nástavbu patra. Jeho plán počítá, že z dnešní prodejny se stane parkoviště pro zaměstnance, čímž se uvolní místa na ploše před obchodem, a nakupovat budou lidé v novém horním patře. Firma ale potřebuje zvětšit i půdorys, což je hlavní překážka v získání povolení. Územní plán firmy drží na uzdě.

Vzhledem k budoucímu centru seniorů starosta Jiří Fišer upozornil kolegy na deficit míst pro auta budoucích obyvatel.