Ještě není ani listopad a v téměř každém ze supermarketů na Táborsku už si lidé mohou prohlížet novou vánoční výzdobu. Většina z nich však není vůbec nadšená. Některé dokonce přístup obchodníků k Vánocům rozčiluje a uráží.

„Opravdu mě štve, že už od konce října jsou ve výlohách a v obchoďácích vystrčené nazdobené stromky. Už to vůbec není o atmosféře, ale celé je to marketingový tah, jak nejvíce vydělat na lidech, kteří mají rádi své blízké. Bohužel, už je to asi tradice naší doby," myslí si o přípravách na Vánoce
v supermarketech zklamaná Martina Rohlíčková.

„Už to vůbec není 
o atmosféře, ale celé je to marketingový tah, jak nejvíce vydělatna lidech, kteří mají rádi své blízké. Bohužel už je toasi tradicenaší doby."Martina Rohlíčková, nakupující


To, že jsou již teď regály plné zboží pod stromeček, k většímu nakupování nepřesvědčí, myslí Kateřina Novotná. „Spíš mě to otráví. Už teď přemýšlím, komu dám jaký dárek, a oni člověka stresují už dva měsíce dopředu. Zdá se mi to hloupé," soudí mladá Táboračka. Tisková mluvčí společnosti Ahold, která v Táboře provozuje dva markety, však neshledává na situaci nic zvláštního. „S vánoční výzdobou začínáme v prodejnách Albert začátkem listopadu nebo koncem října již tradičně. Stejně jako tomu bylo v předchozích letech, v době adventu zahájíme prodej živých kaprů a stromečků před vybranými prodejnami," říká Dagmar Krausová.

Vánočních dekorací si mohou Táborští všimnout už jak v Albertu, tak i v Tescu.
Podle Jitky Fialové, která má v obchodním řetězci Albert na starosti sortiment hraček, jsou jednou z nejúspěšnějších licencí vůbec Disney hračky a předměty s motivy pohádky Ledové království. „Tomuto trendu jsme letos přizpůsobili nabídku vánočního sortimentu hraček, která je opravdu široká," říká.

Vánoční horečka ale Táborské ještě nezasáhla tolik, aby řešili nákupy dárků již v říjnu, dva měsíce před Vánoci. „Dřív jsem dárky objednávala a sháněla s předstihem, ale v posledních letech dělám nákupy až v průběhu prosince. Podle mě záleží v tomhle případě hodně na věku. S předstihem to asi více řeší rodiny s dětmi," míní Martina Rohlíčková.

Autor: Veronika Gigalová