Čerstvá vejce, houby, ryby, jehněčí a další zboží by již od dubna mohli lidé nakupovat na farmářské tržnici v areálu Komory na sídlišti Nad Lužnicí.
„Určitě je to skvělý nápad. Ale pro nás z druhého konce města je to trošku daleko,“ konstatoval Jaroslav Kadlec z Náchodského sídliště.

Farmářské trhy měly svou premiéru v Táboře již loni na podzim. Tehdy je agentura goProduction pořádala v rámci předvolební kampaně Tábora 2020. Myšlenka se ujala a město se rozhodlo pokračovat a udělat z trhů tradici. Radnice proto vypsala výběrové řízení, do něhož se ale jako jediná přihlásila právě pražská agentura goProduction. „Rada rozhodla o přidělení zakázky tomuto uchazeči, který má již zkušenosti s pořádáním podobných akcí,“ informoval tajemník radnice Lubomír Šrámek. Novinku v oblasti Komory hodlá město podpořit příspěvkem dvacet tisíc korun měsíčně. „Chceme, aby tam byl i doprovodný kulturní program a pochopitelně co nejvíce stánků. Uděláme tomu i hodně velkou propagaci, aby se tam lidé naučili chodit,“ vysvětlil tajemník. Původně město kalkulovalo se sobotním termínem, nakonec byla zvolena neděle.

„Farmáři jezdí v sobotu většinou na trhy do Prahy, proto si myslím, že neděle bude vhodnější. Už jsme oslovili některé farmáře přímo z Táborska a okolí,“ uvedla za agenturu Lenka Želivská. Je téměř jisté, že čerstvá bio vajíčka a houby (žampiony a hlívu) zde bude prodávat pěstitel a chovatel ze Soběslavi, farmářka z Jindřichohradecka nabídne jehněčí, další farmáři prý již přislíbili stánky se zeleninou. „Hodlám navázat spolupráci s Jihočeskou agrární komorou a s občanským sdružením MAS krajina srdce,“ tvrdí Želivská. Komora nabízí ideální technické zázemí pro rodiny s dětmi včetně restaurace a také aktivní sportovní vyžití. „Máme v plánu vozit návštěvníky trhů na nádraží nebo autobus,“ dodala pořadatelka trhů.

ALENA ŘEZÁČOVÁ