Stále je možné objevovat něco nového. Toto rčení i letos splní tradiční Reprezentační slavnosti piva, na něž již běží předprodej lístků.
Třiadvacátý ročník v hotelu Palcát otevře svou scénu poprvé šestého února a elán mu vydrží až do soboty devátého. A ačkoli má již hluboko vyjeté koleje, tréma hlavního organizátora Aloise Srba ani po létech neopouští.

„Budeme rádi, když vše dopadne bez ostudy a s úspěchem. Pokaždé totiž zápasíme s kapacitou prostor, ale na začátku února i s počasím," přiblížil své obavy.

Každý den jsou připraveni uspokojit 826 lidí, z toho už ale na 150 z nich nevyjde místo k sezení. Vstupenky si je možné již nyní zajistit v informačním centru na Žižkově náměstí.

A zatímco loni Tábor poctil svou přízní největší ruský pivní kolos Baltika, letos si do něj našlo cestu i japonské pivo, které do degustací posílá tři vzorky. Mezi nováčky se zařadí i Norsko a Arménie. Do odborných degustací již v tuto chvíli jde jistých 110 pivovarů, další ještě přibudou. K ochutnávání bude 200 druhů piva. O titul Zlatý český pramen budou tradičně svádět boje největší čeští a slovenští výrobci minerálních vod.