Do chatek třeboňského kempu Doubí se sjelo na 80 účastníků. Své zastoupení měly všechny tři odnože Karate-P-Klubu z Tábora, Milevska a Sedlčan, ale také klub Tsunami karatedo z Českých Budějovic a Libníče.

Tréninkový program zahrnoval tři jednotky denně, a to ve třech skupinách podle stupňů technické vyspělosti. Aktéry soustředění mělo na povel deset trenérů z obou oddílů a host Jaroslav Podhorný z Moravy. “Všichni jsme si to užili a pro mnohé to celé vyvrcholilo čtvrtečními zkouškami,“ poznamenala jedna z trenérek Iveta Pěknicová.

Účastníci letní školy měli k dispozici plnou penzi a organizátoři pro ně připravili i bohatý doplňkový program, včetně opékání buřtů a návštěvy letního kina. Ryze odpočinkovou středu využili k výletu ke Schwarzenberské hrobce a do Třeboně, odpoledne se navíc konala běžecká soutěž po překážkové dráze na čas a klání ve šplhu. Součástí týdenního prázdninového programu se stalo i každodenní podvečerní cvičení SM systému (stabilita – mobilita páteře) pod otěžemi Josefa Pěknice.

A právě šéf 28. letní školy karate v Třeboni se netajil spokojeností s průběhem celého pobytu. “Celý sportovní týden jsme si perfektně užili. Všichni karatekové makali z plných sil a hlavně ze cvičení měli radost, což je pro trenéry největší odměnou. Především se vše obešlo bez zranění,” pochvaloval si Josef Pěknic.