Na vzniku táborské burzy se zasloužili společně Vendula Stejskalová, Petr Florian a Vojtěch Petrů. „Loni v létě nás napadlo zorganizovat vlastní prodejní akci, kde by se sdružovali lidé, kteří chtějí prodat staré věci či vlastní výrobky. A tak jsme začali hledat vhodné místo,“ popsala prvotní impuls Vendula Stejskalová.

IDEÁLNÍ PROSTORY

Jako vhodné místo vybrali letiště Tábor. „Oslovili jsme aeroklub, protože pro pořádání takové akce je prostor téměř ideální, je tu dostatek místa pro několik desítek stánků,“ podotkla iniciátorka. Rozhodně však nikomu nepolezou do zelí.

S myšlenkou burzy chtějí pracovat úplně jinak. „Navíc s myšlenkou burzy chceme pracovat jiným způsobem a na jiné úrovni než ostatní. Máme v plánu spoustu doprovodných akcí, které lidem zpříjemní čas strávený na burze. Ty však chystáme, až s příchodem vhodného počasí,“ popsala plány.

ZÁMĚR POMÁHAT

Přijít prodávat i nakupovat může každý a v podstatě cokoliv. „Na první burze mohou návštěvníci očekávat jako doplněk pestrý výběr občerstvení. Hlavně chceme být originální a odlišit se. Například jsme se zapojili do projektu Ježíškova vnoučata. Navíc z každé vstupenky půjde koruna na charitativní účely v Táboře,“ prozradila vizi.

Účast dopředu potvrdili i někteří prodejci, k nákupu budou sirupy z bylin Miroslavy Svatošové, občerstvení Jiřího Pospíchala či věci pro děti Petry Broukalové. Místo si rezervovala také Markéta Kořínková ze Sezimova Ústí se svými dobrotami.

Prvně se otevře 23. března, potom se bude „tržiště“ konat vždy jednou za měsíc. Návštěvníci mají dveře otevřené od 7 do 12 hodin, prodejci mohou přijíždět o hodinu dříve. Místo na burze stojí 150 Kč, vstupné pro nakupující činí 50 Kč. Parkování je možné na místě také za 50 Kč. V objektu je sociální zařízení. Děti do 15 let a ZTP mají vstup zdarma.