1. 2. Hazard se nedostal ke slovu

Tábor – Michaela Petrová a Jakub Smrčka ze sdružení Jinak! se pokoušeli znovu otevřít diskuzi ohledně rušení heren v Táboře. Většina zastupitelů neprojevila vůli se o tomto tématu znovu bavit. Odmítli bod zařadit do programu. I starosta Jiří Fišer sdělil, že pokud by se znovu hlasovalo, byl by stejně jako minule pouze pro vymezení určitých zón, v nichž jsou herny zakázané.

4. 2. Z Tábora lidé utíkají k sousedům

Tábor – Kromě Plané nad Lužnicí a Chýnova počet obyvatel ve zbývajících městech okresu klesá. Táboru přetahují občany obce, které jsou v jeho blízkosti. Typickým příkladem jsou Chotoviny, kam se lidé stěhují pro vhodnou polohu i dostačující sociálnímu zázemí. Obec ale již nemá žádné pozemky, k mání jsou pouze parcely soukromníků. Nezaostávají však ani Tučapy a mládnou i Malšice, Lom nebo Myslkovice.

8. 2. Raději se vystěhovat než koupit

Bechyně – Město nabízí nájemníkům byty Na Libuši za cenu, se kterou se nechtějí ztotožnit. Byty jsou silně zanedbané a obyvatelé sídliště přirovnávají k Bronxu. Spousta nájemníků má v bytech plíseň ve zdech, starou elektroinstalaci nebo ztrouchnivělá okna. Lidé se raději stěhují jinam nebo o tom alespoň přemýšlejí. Město nabídlo odkup bytů v ceně 3000 korun za metr čtvereční, do ceny za plochu v metrech čtverečních mají být započítány i sklepy. Tato cena je navíc jen základem. V případě, že na domě je například opravená střecha, zvyšuje se.

9. 2. O letiště se kupci moc neperou

Táborsko – Armáda stále prodává letiště Všechov na Táborsku. Ministerstvo obrany hodně slevilo z původní představy 138,5 milionu. Nyní je letiště, které se používalo od roku 1962, ke koupi za 42, 5 milionu.

13. 2. Stamiliony ve hře

Veselí nad Lužnicí – Na jedné straně přesvědčení, na druhé straně obavy. Takové názory panují na stavbu protipovodňových opatření ve Veselí nad Lužnicí. Starosta Jaromír Novák stavbu prosazuje, pro Vladimíru Gabrielovou je to vyhozených tři sta milionů korun. Začátek prací symbolizují pokácené topoly na Alešově nábřeží. Podle stavební inženýrky Gabrielové je opatření pro lidi z nábřeží zbytečné, protože domy stojí v dostatečné výšce. Parcely za nábřežím jsou níž a i přes nepropustné stěny se k nim voda dostane.

16. 2. Po útoku syna bojuje o život

Táborsko – Během tří dnů řeší policisté na Táborsku čtyři vážné případy. Nejprve ohrožoval útočník nožem barmanku v Táboře. Odnesl si peníze, žena vyvázla bez zranění. Den poté policie vyšetřuje případ rodiny z Jeníčkovy Lhoty, kdy po převozu do nemocnice zemřel muž, který byl ve velmi zbědovaném stavu. Hned poté se museli strážci zákona vypořádat s fiktivní bombou uloženou v soběslavské spořitelně, kterou oznámil anonym. Dne 16. února svádí starší žena ze Slap boj o život v nemocnici. Napadl ji syn. Sekerou ji udeřil do hlavy a pak spáchal sebevraždu.

24. 2. Placené stání nyní neprošlo

Tábor – Táborští radní odmítli zpoplatnění parkoviště před nemocnicí. Chtějí řešit celou lokalitu. Po zpoplatnění stání uvnitř areálu nemocnice chce po čtyřech měsících nemocnice regulovat parkování i na parkovišti, které nevyužívají pouze pacienti. Radní doporučení odboru dopravy souhlas nedali.

29. 2. Výbuchy: štola si razí cestu

Tábor – V Táboře u Jordánského vodopádu začala ražba štoly, kterou současně odstartovala první etapa obnovy Jordánu. Ražba potrvá minimálně dva měsíce a součástí života Táboráku se stanou velké rány a záchvěvy půdy při odpalech skály. Beztlaková štola zajistí Jordánu spodní výpust, která například při povodních umožní snižování hladiny.