Několik studentů třetího ročníku Obchodní akademie v Táboře hltá výklad Bonaha Andrewse. Vysokoškolák z Ghany právě zajímavě vypráví o své zemi a jejích tradicích. V angličtině. Škola je totiž stejně jako Táborské soukromé gymnázium zapojena do mezinárodního vzdělávacího projektu Edison. Po celý tento týden mají v prvních až třetích ročnících hodiny cizích jazyků na starost mladí cizinci, kteří nikdy nebyli v Evropě.

"Youjung Choi je z Jižní Koreje a svěřila se mi, že chtěla poznat východní Evropu a hlavně Prahu,“ řekla Deníku koordinátorka projektu Alena Jandlová. Ve škole působí celkem pět lektorů, kromě Koreje a Ghany má zastoupení Kanada, Čína a USA. „ Je to výborná forma, jak studentům představit cizí zemi v angličtině. Jsou nadšení a velmi spokojení, protože lektor jim svou vlastní zemi přiblíží zajímavějším způsobem než naše klasické hodiny,“ uvedla Jandlová.

Projekt ovšem není jen o sezení v lavicích. Studenti se zapojují do různých interaktivních her, kvízů a soutěží. Navíc se každý den mohou dozvědět něco nového. „Máme různá témata, kterým se věnujeme. Kromě zeměpisu jsou to tradice, volný čas, kultura, sport nebo historie,“ vysvětlila Jandlová.