Na pětapadesát kreativců nabízelo výrobky v kulturním domě během obou dnů od 9 do 18 hodin. Kreativní festival přinesl i dvě novinky, obří pěnové květy Martiny Bartoňové a kávové tvoření Jana Růžičky.

Organizátorky Martina Šimonová a Michaela Oubramová Radová si nemohly vynachválit ani doprovodné workshopy. „Mezi oblíbené dílny patří pískování či výroba obrazců z kamenů, nechybělo ani malování vajíček a jiné velikonoční tvoření,“ popsaly. „Maminkám se líbilo oblečení od návrhářů, navlékání korálků či mýdlové dílny,“ upozornily.

Prodejní výstavu vlastnoručních výrobků navštíví vždy šestnáct set až dva tisíce lidí. „Jaro bývá v návštěvnosti vždy o něco slabší než podzimní setkání,“ přidaly.

POMÍJIVÉ UMĚNÍ

V malém sále prvně svůj stánek postavil Jan Růžička, díky němuž si mohli příchozí vychutnat nejen výbornou kávu, ale užít si zároveň umělecký zážitek. „Do kávové pěny kreslím ořezaným dřívkem portréty, ale i zvířata a další obrazy na přání zákazníků,“ popsal umělec.

U vstupu oslňovaly monstrózní květiny. S tímto novým sortimentem přijela Martina Bartoňová ze Znojma. „Z pěny vyrábím asi dva měsíce květiny různých druhů i barev. Napadlo mě to, protože výrobě malých květin se dnes věnuje každý, tak jsem se pustila do velkých,“ vysvětlila prvotní impuls.

Jeden květ vyjde podle spotřebovaného materiálu na 450 až 600 korun, je k němu potřeba i podstavec. „Moje květiny už jsou ve výlohách v Jihlavě, Kolíně a Praze a doplňují tam především vystavené spodní prádlo,“ pochlubila se s počátečním úspěchem.