PÁTEK 12. SRPNA

* 20 hodin, Tábor

Amfiteátr v Tismenickém údolí se promění ve scénu, na které se všem hudebním příznivcům představí uskupení Tarapaca Jazz. V případě nepříznivého počasí se akce nekoná.

SOBOTA 13. SRPNA

* 10 hodin, Vesce

Jihočeský svaz chovatelů koní zve na Formanskou jízdu. Kvalifikační závod na mistrovství republiky chladnokrevných koní začne  v 10 hodin a uvidíte hobby vozatajský parkur, vozatajský parkur – formanskou jízdu,  tah klády na přesnost (jedno – dvojspřeží), těžký tah (jedno – dvojspřeží).

* 13 hodin, Chotoviny

Tradiční  Chotovinské slavnosti odstartuje ve 13 hodin na  hřišti  populární jihočeská kapela Budvarka, která bude vyhrávat po celé odpoledne. Slavnostní zahájení je ve 14 hodin, poté proběhnou jednotlivé prezentace, soutěže a program pro děti. Od 18 do 18.30 hodin dojde na slosování vstupenek a od 20 hodin budu hrát skupiny Keks a La Sklerosa. Celodenní vstupné děti a senioři 30 Kč, dospělí 50 Kč, příchozí po 19. hodině 150 Kč.

V kulturním domě se představí od 19 hodin Cimbálovka z Buchlovic a Duo Václav Plocha a Zdeněk Kukla. Vstup na oba koncerty je zdarma a rovněž zdarma je tradiční koulení od 14 hodin v kuželně.

* 13 hodin, Moraveč

Sportovně naladění jedinci mají možnost změřit své síly v rekreačním terénním Slapeckém triatlonu o putovní Kovářku. Prezentace závodníků je v klubovně hasičů v Moravči  od 13 do 13.30 hodin Závodní trať (plavání/kolo/běh) je pro muže a smíšenou štafetu, ve které musí být minimálně jedna žena,  dlouhá  300 m/21 km/6,5 km, ženy čeká 300 m/15 km/ 2,5 km, žáci musí zdolat  100 m/15 km/2,5m, pro děti je připraven překážkový běh dlouhý 200 m. Vítěz hlavního závodu obdrží putovní Kovářku, vítězové jednotlivých kategorií drobné dárky, děti dorty.  Startovné 80 Kč, 30 Kč zaplatí děti a  mládež.

* 13 hodin, Bechyně

O víkendu  probíhají v Bechyni akce v rámci Bechyňských doteků. Ve 13 hodin začne na náměstí T. G. Masaryka řemeslný trh za  hudebního doprovodu skupin Bonsai č. 3 a Jen tak trio. V 17 hodin pobaví diváky DS Lužnice  představením Ani za milion. Následně vystoupí na náměstí Krausberry, Kabaret Kajbar a  Red Mouse. Od 13 můžete také navštívit tradiční bleší trh na dvorku muzea.

Pro milovníky vážné hudby je nachystán program v klášterním kostele. Od 17 hodin zde předvede La Pellegrina skladbu Mesiáš v Mozartově úpravě.  Vstupné je 120 a 60 Kč.

* 15 hodin, Roudná

Oslava 635. výročí vzniku obce začne v 15 hodin  vysvěcením znaku a vlajky obce u obecního úřadu. Následovat bude slavnostní troubení Soběslavského žesťového kvarteta, uctění památky padlých u pomníku, vysazení lípty, představí se roztleskávačky a mažoretky.

V areálu TJ Dynamo program nabídne ukázky šermu a útoku mladých hasičů.  Od 17 do 18 hodin se představí Blaťácký soubor Vlastiboř, od 19 hodin zahraje dechová hudba Skalačka. I zde uvidíte Malšické mažoretky a také taneční soubor Dupáček. Pro děti je připraven skákací hrad.

* 20 hodin, Veselské pískovny

Sobotní večer na veselské pískovně bude patřit Jiří mu Schmitzerovi. Herec a písničkář z Prahy  zahájí své vystoupení ve 20 hodin. Pokud se rozhodnete na koncert přijít, připravte si na vstupné 150 Kč.

NEDĚLE 14. SRPNA

* 11 hodin, Tábor

Třetí ročník festivalu táborské gastronomie s názvem Naše chutě začne v 11 hodin v zahradě restaurace Střelnice. Návštěvníky čeká ochutnávka jídel z 10 nejen táborských restaurací.  V rámci festivalu proběhne také trh držitelů regionální značky Toulava. O doprovodný program se během odpoledne  postará Petra Bártová (kvintet) a DJ Mushroom.  Pro děti je připraven dětský koutek.

* 14 hodin, Planá nad Lužnicí

Na své si dnes přijdou příznivci dechovky. IX. ročník dechovkového festivalu Nad Lužnicí začíná ve 14 hodin na ostrově.  Účinkují:  Doubravanka, Muzikanti z jižních Čech, Fryštácká Javořina a Babouci. Na místě za vstupné zaplatí dospělí 150 Kč, děti 120 Kč.

* 19 hodin, Veselí nad Lužnicí

Vokální šestičlenná skupina  Singtet vystoupí od 19 hodin v parku u kulturního domu. V případě nepříznivého počasí se koncert uskuteční ve víceúčelovém sále KD. Vstupné na akci je dobrovolné.