PÁTEK

*20 hodin, Tábor
Poslechněte si koncert legendární české kapely Buty, která bude hrát v Recykle music baru v Táboře. Za lístek zaplatíte 250 korun.

*20 hodin, Tábor
Zveme vás na punk-rockový večer, kdy po dlouhé pauze můžete v hudebním klubu Poslední Nota opět přivítat kapelu
Assort Plastic - skupinku skvělých muzikantů z Krtova. Vstupné je dobrovolné.

SOBOTA

* 9 hodin, Jistebnice
Přijďte si vylepšit šatník po zimě novými stylovými kousky a trendy doplňky. Je tu jarní fashion burza, kde budou k dostání dámské, pánské i dětské outfity, které pořídíte již od 10 Kč. Těšte se také na workshop a mini raut. Burza se koná v sále kulturního domu do 13 hodin.

* 10 hodin, Tábor
Klub českých turistů v Táboře dnes pořádá krátký cyklovýlet. Trasa v délce 32 km vede z Tábora přes Nasavrky do Radkova, Vlásenic, Třemešné, Dražic a Výrec zpět do Tábora. Sraz je v 10 hodin před nádražím ČD v Táboře.

* 13 hodin, Sezimovo Ústí
Hned po obědě se můžete vydat na procházku s Hanou Kazatelovou v rámci Klubovny III. věku. Sraz výletu, jehož cílem bude Harrachovka, je ve 13 hodin před hotelem MAS.

* 17 hodin, Nadějkov
Občanské sdružení Zachovalý kraj zve na besedu Edvarda Sequence o úložišti radioaktivního odpadu. Dozvíte se, co se chystá a co můžete dělat. Akce se koná v kině.

* 19 hodin, Tábor
Představení Divadla Viola Praha Neumím jinak než láskou je scénickou koláží ze společného života spisovatelky Boženy Němcové a jejího manžela Josefa Němce, který byl plný dramat, vzpoury, souznění i poezie. Představení se koná v Divadle Oskara Nedbala.

* 20 hodin, Tábor
Zavítejte na diskotéku pro všechny generace do sport baru Siesta na Sojčáku. Hrát bude Pepa Lidral.

NEDĚLE

* 14.30 hodin, Tábor
Vezměte děti do divadla na nejnovější příhody Trautenberka a Krakonoše. Krkonošští hrdinové budou tančit, jak jim kouzelná píšťala bude pískat, lovit Krakonošova jelena a hrát na čarovné dudy. Výpravné představení v podání Divadla Radost Brno doprovází živá hudba a celá řada zvířátek a uvidíte ho v Divadle Oskara Nedbala.

* 15 hodin, Tábor
V sále Staré radnice se koná prezentace knihy vzpomínek a kreseb Karla Valtera z věznění v Táboře, Malé pevnosti Terezín a Buchenwaldu 1943 – 1945. Kniha se jmenuje Ostnaté vzpomínky a vychází u příležitosti 70. výročí osvobození koncentračního tábora Buchenwald a ukončení druhé světové války. Prezentace je doplněna drobnou výstavou, která bude k zhlédnutí do 8. května denně od 9 do 17 hodin.

* 19 hodin, Veselí nad Lužnicí
Na drátě je klokan je konverzační crazy komedie Ladislava Langra v podání Divadelního spolku Jiří Poděbrady. Příběh se odehrává na české ambasádě v Panůrii. O jakou zemi se jedná a k čemu tady dojde, vám zodpoví samotné představení, které se koná v kulturním domě.