Celý tento víkend se ponese ve znamení Táborských setkání, která začínají už dnes v 19 hodin. Na letošním festivalu vystoupí hvězdy jako Marián Vojtko, Vojtěch Dyk s B-Side bandem, Marta Kubišová, Spiritual kvintet nebo Roman Dragoun. Čtyřiadvacátý ročník slavností ale láká i na videomapping na fasádě staré radnice, na výstavy a divadla i na středověké radovánky. Hlavní program se tradičně odehraje na Žižkově náměstí. Letošní festival se ponese v duchu doznívající připomínky 600. výročí upálení mistra Jana Husa. Vedle tradičních součástí festivalového programu čeká na návštěvníky několik novinek. O tradiční ohňostroj lidé letos nepřijdou, bude ale až v sobotu a nikoli už při prvním zahajovacím dni, jako tomu bývalo v minulých letech. Vypukne nad Jordánem, a to ve 22.15 hodin. Sledovat ohňostroj bude možné z hráze Jordánu, od Střelnice až k dětskému dopravnímu hřišti pod sladovnou. Odpálen bude ze sokolské plovárny.

Další sobotní akce:

* 10 hodin, Tábor
Všichni příznivci sportu Foot-bag net, při němž se používá míček zvaný Hacky Sack, česky „hakisák", se mohou od 10 hodin zúčastnit mistrovství České republiky, které se v letošním roce koná na táborském Stadionu Míru. Soutěžit se bude v kategoriích jednotlivců, dvojic i juniorů. Přihlásit se může každý, kdo chce tento zajímavý sport vyzkoušet nebo třeba i vyhrát.

* 12 hodin, Vlastiboř
Obecní úřad Vlastiboř zve na setkání s dechovkou od 17 hodin ve vlastibořském kulturním domě. Zahraje Vysočanka. Vstup je zdarma.

* 12 hodin, Soběslav

Obce Soběslav a Klenovice pořádají 4. ročník soutěže historických vozidel zvaného O pohár města Soběslavi. Ve 12 hodin odstartují účastníci soutěže ze soběslavského náměstí a splní soutěžní úkol na návsi Klenovic. Poté se rozjedou do nové ulice a u trafostanice bude začátek měřeného časového úseku směrem na Rybovu Lhotu.

* 15 hodin, Tábor

Společenské centrum univerzita zve v sobotu od 15 hodin na posezení s harmonikářem Petrem Metelecem a bubeníkem Miloslavem Fejkem.