SOBOTA 25. ČERVENCE

* 9 hodin, pískovna Veselí nad Lužnicí

Na pískovně se nemusíte jenom koupat, ale můžete si zahrát i plážový fotbálek. Je plážový, ale hraje se na trávě systémem 4+1. Do turnaje se mohou přihlásit i smíšené týmy, zápis je od 9 hodin. Večer na pískovně vystoupí skupina Zrní. Začátek koncertu je ve 20.30 hodin.

* 9 hodin, Bechyně

Na náměstí T. G. Masaryka se od 9 hodin konají oblíbené keramické trhy. Sjedou se tu hrnčíři z Čech, Moravy, Slezska a i ze zahraničí. Zajištěn je bohatý doprovodný program, dětem budou k dispozici atrakce a koutek RC Hrošík. Těšit se můžete také na průjezd slavné Koloběžkové Grand Prix.

* 9 hodin, Tábor
Spolu s Vladimírem Říhou máte šanci se vydat na procházku kolem Jordánu. Exkurze 13. ročníku cyklu Přírodou krok za krokem je zaměřená na problémy kvality vody v nádrži. Sraz je v 9 hodin na břehu Jordánu pod gymnáziem.

* 9.30 hodin, Planá nad Lužnicí
Dnes se budou křížem krážem kolem Plané i městem prohánět veteráni. V době od 9.30 do 10.30 hodin se sjedou na plánském „ostrově", odtud kolona vyrazí v 11 hodin, aby projela celou Planou a okolím města. Návrat je předpokládán kolem 14. hodiny.
Další sobotní akce na sebe v Plané nenechá dlouho čekat. Od 15 hodin vypukne na „ostrově" oslava 15. výročí udělení statutu města. Představí Petra Černocká, Standa Hložek, dále jsou připraveny soutěže, hry i autogramiáda.

* 10 hodin, Choustník
Zřícenina hradu Choustník dnes ožije středověkými slavnostmi. Program, který potrvá až do 17 hodin, nabídne ukázky středověkých zbraní, písní a tanců z období gotiky a renesance, souboje šermířů a ohňovou show. Od 20 hodin zahraje skupina Happy Band.

* 11 hodin, Brandlín
Přijeďte do Brandlína na zámecké slavnosti. Od 11 hodin se tu představí šermíři, kejklíři, tanečnice, uvidíte dobová řemesla, najdete tu tržiště, věštírnu, chybět nebude ohňová show a řada dalších akcí pro pobavení. Kromě toho můžete zámek navštívit. Prohlídky se konají vždy 30 minut po celé hodině.

NEDĚLE 26. ČERVENCE

* 13.30, Tábor
Rodinné nedělení putování vás zavede za vílou Jordánkou. Nejprve si vyslechnete příběh smutné víly Jordánky, pak dostanete mapy trasy se stanovišti. Za splněné úkoly obdrží děti vždy po jedné Jordánčině slzičce a na konci poutě na ně čeká dárek. Sraz putování je ve 13.30 hodin před Divadelním informačním centrem.

* 18 hodin, Planá nad Lužnicí
Na plánském „ostrově" se dnes v podvečer bude hrát divadlo. Bechyňský divadelní spolek Lužnice se tu od 18 hodin představí s komedii Doba kamenná.