SOBOTA:

* 7.30 hodin, Tábor
Sběratelé pivovarských suvenýrů mají dnes od 7.30 hodin dostaveníčko v Domě armády ČR.

* 9 hodin, Tábor
V prostorách ZŠ Bernarda Bolzana na Školním náměstí bude probíhat v době od 9 do 11 hodin burza kojeneckého, dětského a těhotenského oblečení, sportovních potřeb a hraček.

* 9 hodin, Tábor
Další ročník hobby akce Psí den aneb 5. Táborská voříškiáda a umísťovací výstava psů z útulků se koná v odpočinkové zóně Komora. Registrace soutěžících je od 9 hodin. Voříškiáda odstartuje v 10 hodin a je rozdělena zvlášť pro křížence a zvlášť pro čistokrevné. Zvířecí mazlíčky a jejich pány čekají soutěže, hry a zábava. Akce se koná za každého počasí, v případě deště bude přesunuta do krytých prostor areálu.

* 10 hodin, Soběslav
Na hradním nádvoří a v parku u Hlásky se budou dnes odehrávat historické slavnosti města Soběslavi. Celodenní akce začne v 10 hodin historickým průvodem městem a pokračovat bude bohatým programem v areálu hradu. Nenechte si ujít historické trhy, pohádky, koncerty, rytířské souboje, historické taškařice či výstavu v areálu hradní knihovny. Nebudou chybět ani atrakce pro děti v parku u Hlásky. Slavnosti ukončí ve 21.15 hodin ohňostroj na náměstí.

* 10 hodin, Bechyně
Jednu z nejznámějších pohádek bratří Grimmů Zvířátka a loupežníci aneb O Jankovi a jeho zvířátkách, zahraje divadlo KAPSA Andělská Hora od 10 hodin v malém sále kulturního domu. Veselá pohádka plná písniček pobaví malé i velké diváky.

* 11 hodin, Planá nad Lužnicí
Sportovně ladění jedinci si to mohou vyšlápnout z Plané do Plané. V 11 hodin vyrazí pochod od HAM HAM k blízkým rozhlednám po trase Planá – Hýlačka – Babina – Planá/Sezimovo Ústí. Délka trasy na zástavku MHD Sezimovo Ústí cca 15 km, do Plané cca 20 km.

* 13.30 hodin, Chýnov
Město Chýnov zve na tradiční akci Setkání s armádou, která se koná na poli před Chýnovem ve směru od Tábora. Program začíná ve 13.40 hodin a můžete se těšit na ukázky činnosti armády ČR, integrovaného záchranného systému ,ukázky z bojů 2. světové války,pro děti budou připraveny soutěže. Po skončení akce se můžete svézt na historické vojenské technice.

* 14 hodin, Kozí hrádek
Sobotní vlastivědná procházka tentokrát zavede zájemce o historii na Kozí hrádek. Poutavému vyprávění na téma mistr Jan Hus na Kozím hrádku a jeho strastiplná cesta do Kostnice bude předcházet slavnostní křest nové knihy autorské dvojice Kláry a Honzy Smolíkových HUSŮV DŮM. Poté autoři spolu s historiky provedou účastníky sobotníků po okolí hrádku.

* 17 hodin, Nadějkov
Pohádka Divadélka Múzika ze Sezimova Ústí Čaroděj Černomrak je o tom, jak Vládce Orlických hor potrestal zlého čaroděje a pyšného sedláka Hroudu. Představení pro děti se koná v hostinci U Jandů od 17 hodin.

* 19 hodin, Bechyně
Přijďte podpořit tři mladé hudební skupiny z regionu, které mají svůj koncert v kulturním domě. Představí se kapely HODNĚ PODNĚ ze Soběslavi, VEJLET z Bechyně a další bechyňská kapela VO106 .

* 20 hodin, Stádlec
V hospodě U Kyriánů začíná ve 20 hodin pouťová taneční zábava. K dobré náladě bude hrát skupina Red Mouse.
V neděli si pak můžete po celý den užívat pouťových atrakcí.

NEDĚLE:

* 14.30 hodin, Tábor
Divadlo rozmanitostí Most zve děti na představení Sněhurka a sedm trpaslíků. Pohádka o krásné Sněhurce, zlé královně, kouzelném zrcadle, otráveném jablku a sedmi malých človíčcích, kteří se o Sněhurku starají, aby jí nakonec přivedli i zachránce, se koná od 14.30 hodin v Divadle Oskara Nedbala.