V pátek 14. října v 17 se v soběslavském kině představí mezinárodní loutkový soubor Karromato Dřevěný cirkusem.

Vystoupením začíná festival Toulavé loutky. Do Tábora jakoby se začaly stahovat legendy. Od 20 hodin zahraje v Housově mlýně vynikající hudebník Jan Ponocný coby Cirkus Ponorka, jeho show bývá nezapomenutelná.

Od 21 hodin se v táborském klubu rozezní reprobedny houseovou muzikou , tu bude hrát legenda českého dýdžejingu Loutka. Ve 22 hodin vystoupí v táborském klubu Recykle music bar pro změnu legendy českého rocku – Ivan Hlas a s ním Olin Nejezchleba a Norbi Kovacz. Prostor dostanou i mladí. Skupina Electric a elektronický projekt 2149226193 Bit Band koncertují od 20 hodin v táborském klubu Orion. Na party můžete zajít do klubu Envy, Kalich či soběslavského Disco Paluba.

V sobotu 15. října můžete ráno zajít na výlov rybníku Košín, začátek je v 8 hodin. Pekelná jízda V. startuje v 19 hodin v mladovožickém Bowling baru. Hrají kapely Krypton, Balamuta a Piknik. Tvrdé rockové muzice se nevyhne ani táborský klub Bardo, kde od 20 hodin hrají skupiny Osa Killers, Grdlo Strgane, Coma Hepatis a Meresiew pokřtí novou desku. A o podobný žánr „zakopnete“ taky v sezimoústeckém hostinci U Křivánků, zde vystoupí od 19 hodin Spank, Propal Butan a The Paranoid. Happy Band hraje od 20 hodin v plánském restaurantu Maxim. Dj Kosťa si dýzu vyšvihne od 22 hodin v Recykle music Baru. Ve zvěrotickém hostinci Na Kopci se koná party v rytmech d&b a jungle, start je ve 20 hodin. Na diskotéku můžete vyrazit do táborského Milenia nebo do Pojbuk, kde vás čeká Faktor strachu.

V neděli 16. října si můžete odpočinout třeba u filmu. Promítání absolventského filmu o Slam Poetry se koná od 20 hodin v táborském klubu Mp7. Ve stejný čas začíná v klubu Orion koncert dvou punkrockových kapel z Německa - Punchers plant a Dailysoap.

DAVID PELTÁN