Dnes nabízí zajímavý program také Nadějkovští. V 16 hodin startuje u Farské zahrady Vítáníčko ptačího zpěvu. Návštěvníci si vyzkouší odchyt ptáků do sítí a jejich kroužkování. Také se dozvědí, kdo se zabydlel v tůních. Vítáníčko pokračuje i v sobotu, na stejném místě, ale v 10 hodin . Na programu je povídání architektky Jany Kohlové o zámeckém parku a od 14 hodin si můžete užít komentovanou prohlídku Farské zahrady. Sobotní dění zakončí od 15 hodin zahradní slavnost v rámci 100. besedy v čajovně Na Stezce. Ani to není vše. Nedělní program ocení hlavně děti. Na celé odpoledne od 14 hodin jsou připravena divadelní představení v podání Teátru Víti Marčíka.

V 16 hodin se zájemcům otevře také keramická dílna Domova dětí a mládeže ve Veselí nad Lužnicí. Tentokrát si návštěvníci vyrobí originální dekorace na téma zvonkohry.

O hodinu později zve taneční studio Žába z Veselí nad Lužnicí na letošní ročník akademie nazvané V srdci Benátek. Představení se uskuteční v místním kulturním domě dnes od 17 hodin a od 19.30, pokračuje však i v sobotu, a to od 15.30 a od 18 hodin

Úderem 18. hodiny začne vernisáž výstavy Pavla Klímy nazvané V obraze. Expozice se nachází v galerii Fara v Plané nad Lužnicí

Na historickou exkurzi do světa československého filmu se můžete vypravit do Želče. Ve zdejším Špejcharu od 19 hodin připravili vernisáž výstavy Starý filmový plakát. Dění doplní kolekce fotografií slavných herců s jejich originálními podpisy.

Provětrejte své šatníky a poohlédněte se po oblečení, které odložily již vaše babičky. Vystrojte se do prvorepublikového oděvu a vaše kroky mohou směle směřovat do táborské Střelnice. Společenská akce na podporu činnosti Cheironu T nazvaná Čajový dýchánek se Swing Bandem se uskuteční v dnes od 20 hodin na zahradě Střelnice. Večer zpestří promítání fotografií starého Tábora z archivu ateliéru Šechtl a Voseček. Těšit se můžete i na benefiční hru o ceny „Tichou Střelnici".

Rovněž ve 20 hodin zahraje Táborská bašta na Pintovce.

Sobota

V sobotu hned od 8 hodin je pro příznivce vozidel připraven program u táborského zimního stadionu. Koná se zde Den Besipu, který zdarma nabízí řadu služeb, kontrol a ukázek. Řidič zaplatí pouze spotřebovaný materiál, například olej. Nebude chybět ani trenažér, simulátor převrácení auta, představení techniky policie a armády, přijedou nablýskané škodovky a volkswageny, motorky i skútry. Dětem tu změří rychlost jízdy na koloběžce. Návštěvníci uvidí také historické vozy ze stáje Fiat a další zajímavosti ze světa motorů.

Ve stejný čas začíná již šestý ročník traktoriády v Drahově, který pořádají dobrovolní hasiči. Zápis strojů začne v sobotu v 8 hodin před hospodou. Poté bude následovat každoroční spanilá jízda obcí. Odpoledne pak řidiči předvedou jízdu zručnosti.

O hodinu později, tedy v 9 hodin, začíná den otevřených dveří společnosti KOVOSVIT MAS v netradičním pojetí. Návštěvníci si prohlédnou výrobní halu a uvidí i novou technologii obrábění kovů. Od půl druhé do 23 hodin je připravené hudební odpoledne na Odpočinkové zóně Komora. Vystoupí skupiny Xindl-X, Rybičky 48, Jaksi Taksi, Peshata, Qýchodu a Music Star Band. Bohatý doprovodný program čeká i na děti. Dobrovolné vstupné z akce pak firma věnuje na dobročinné účely.

Fotografie drobných savců od Miloše Anděry z pražského Národního muzea můžete od v sobotu zhlédnout ve Weisově domě ve Veselí nad Lužnicí. Výstavu s názvem Neznámý svět drobných savců doplní i vycpaniny vybraných druhů z muzejních sbírek. Otevřeno je každý den 9 do 12 hodin a od 12.30 do 17 hodin kromě pondělí

Možnost přiblížit se zvířecímu světu nabídne Komentované krmení a enrichment, které má na sobotu připravené větrovská zoo. Na programu je například komentované krmení nosálů, lvů, medvědů a nebo komentovaná prohlídka šelem. Akce trvá od 11 do 16 hodin a pokračuje také v neděli od 11 do 13.30 hodin.

Ve 13 hodin si můžete se sezimoústeckou Klubovnou III. věku vyrazit na výlet po stopách geologa a klimatologa Václava Cílka s Hanou Kazatelovou. Vycházka povede směrem na Svatou Annu u Měšic. Sraz je tradičně před hotelem MAS.

Pokud máte rádi helingonky, přijďte s nimi od 16 hodin posedět do Pivovarského dvora Arabela ve Veselí nad Lužnicí. Těší se kapelník Václav Rubáš, bubeník a zpěvák František zasadil i heligonkář František Hadač.

Taneční galavečer Coda tančí v podání Coda company dancing představí v 18 hodin divadlo Oskara Nedbala. Návštěvníci se mohou těšit na více než sto tanečníků, kteří předvedou jedenáct různých choreografii. Večer pak zakončí taneční divadlo s hrou Malý princ.

Neděle

Divadélko Na nitce zve v neděli od 15 hodin nejen malé návštěvníky do Špejcharu v Želči. Připravilo si pro ně loutkovou pohádku Jak Honza přelstil princeznu a Mezulán a princezna. Každá pohádka trvá dvacet minut a vždy je mezi nimi několikaminutová pauza.

Sbor Božích bojovníků Církve československé husitské Tábor zve na varhanní koncert Jaroslava Nepilého. Začátek je v 16.30 hodin.

Patříte-li mezi příznivce hry na flétnu, pak je přímo pro vás nedělní volné pokračování hudební procházky s flétnou od baroka po současnost. Na koncertu s názvem Barvy flétny IV, který začne v 17 hodin v kostele svatého Filipa a Jakuba zazní skladby autorů jako jsou: J.S. Bach, J.J. Quantz, M. Giuliani, S. Mercadante a další.

Pro milovníky staré Rockové klasiky je od 20 hodin v kině Svět připraven český dokumentární film o legendární rockové skupině Nazareth. Diváci tak nahlédnou do zákulisí kapely, která měla v sedmdesátých letech výsadní postavení v top ten tabulkách.