Neuvěřitelně účinná, ale také drahá léčba, která dokáže mnohdy změnit život nejen dětem s dětskou mozkovou obrnou. Právě na rehabilitaci v centru Adeli ve slovenských Piešťanech se snažila sehnat 121 tisíc korun maminka dvouletého Kryštůfka Pavlína Masopustová z Bechyně. To, co by se mohlo zdát nereálné, získalo díky vaší štědrosti jasné obrysy.

„Na začátku ledna bylo na sbírkovém účtu dostatek peněz pro pobyt v Adeli. Všem za to děkuji. Proto jsme si vytyčili nový cíl, zkusit dosáhnout na třítýdenní pobyt za 150 tisíc místo dvoutýdenního," přeje si Pavlína Masopustová.

A má k tomu dobrý důvod. Kryštůfek má nejtěžší formu dětské mozkové obrny, která zpravidla postihuje všechny čtyři končetiny. Každý den cvičení navíc ve speciálním kosmonautském oblečku může chlapcův vývoj posunout dopředu mílovými kroky.

„Doufám, že hlavní změna bude v pohybu. Kdyby se Kryštůfek mohl posadit nebo používal i levou ručičku, bylo by to úžasné," doplňuje.
Proto pomáhají všichni, kterým osud Kryštůfka není lhostejný. Na bechyňské Základní škole ve Školní ulici přispívali do kasiček rodiče i děti, sbírali starý papír a mamince nakonec předali šek na šest tisíc korun. Připojili se k mateřince, která s rodinou již spolupracuje.

„Chlapeček potřebuje i jiné rehabilitační pomůcky, proto naše sbírka pokračuje. Budeme dále shromažďovat víčka od PET lahví, znovu chceme usilovat o co nejvyšší částku za sběr papíru, kasička bude i nadále u vchodu do školy, abychom mohli ještě pomoci," napsala za školu učitelka Milena Borková.

Sbírají i čtenáři

Víčka z PET lahví pro Kryštůfka sbírají i studenti na internátu uměleckoprůmyslové školy v Bechyni nebo čtenáři Táborského deníku.
V úterý dopoledne se v redakci zastavila například Dana Černá z tučapské mateřinky. Kryštůfkovi přinesla plný pytel víček od PET lahví: „Nasbírali jsme ho za necelé dva měsíce. Začali jsme ještě před Vánoci," říká Dana Černá, která v mateřince učí děti angličtinu.

close PYTEL VÍČEK. V úterý se v redakci Táborského deníku zastavila Dana Černá (na snímku) z tučapské mateřinky a přinesla Kryštůfkovi pytel víček z PET lahví, který nasbírali s dětmi a rodiči. zoom_in

Jak poznamenala, článek o Kryštůfkovi, který vyšel v Táborském deníku na začátku prosince, vystřihla a vystavila ve školce. Poté se strhla lavina těch, kteří chtěli malému chlapečkovi pomoci. Většinou nosili do mateřinky víčka v mikrotenových sáčcích.

Jelikož nebylo pytel kde skladovat, vzala si ho Dana Černá domů. Když ho společnými silami naplnili, náhodou měla cestu do Tábora, a tak víčka rovnou nechala v naší redakci.

„S nadsázkou se dá říct, že sbíraly celé rodiny. Dokonce babička jedné holčičky se spojila i s příbuzenstvem, které bydlí v Praze, a ti jim spousty víček přivezli," popisovala Dana Černá, jak se sbírka rozšířila mezi členy rodiny.

Ve shromažďování víček budou dále pokračovat. Ve sklepě školky mají ještě jedenáct pytlů z předchozí akce.

Pomoc Kryštůfkovi:
Účet sbírky pro Kryštůfka na pobyt v centru Adeli: 231098527/0300
• Variabilní symbol: 5122011
• Zpráva pro příjemce: Kryštof
• Více info: www.pomoc-krystofovi.ic.cz
• Pomoci můžete i sběrem víček z PET lahví.