Kdo tedy pojede od Písku přes most nad Jordánem směrem na Prahu, ukazatele ho odkloní do Měšic k hotelu Elzet. Tam se musí otočit na provizorním kruhovém objezdu a vrátí se k dálničnímu úseku, který prozatím končí před Miličínem.

Na čtyřproudové silnici mezi Měšicemi a odbočkou na Čekanice v současné době pracují dělníci, kteří se nyní zaměřili na dva pruhy. Řidiči se proto míjejí ve zbývajících dvou. Součástí rekonstrukce čtyřproudové silnice je zároveň zmíněná úprava mimoúrovňové křižovatky u viaduktu v Čekanicích. Zhotovitel, firma Strabag, plánoval do těchto míst přesunout techniku už v pátek. „Uzavírka tak měla od tohoto dne platit, ale kvůli menším komplikacím se termín posouvá na neděli s tím, že práce začnou od pondělí,“ vysvětluje za zhotovitele stavby Jiří Pejša.

Odbočka je řidičům zapovězena do března příštího roku. Přáním stavebníků je navržený harmonogram urychlit. „Mohlo by být hotovo už v listopadu, ale tento odhad není oficiální,“ naznačuje Jiří Pejša.

Řidiče jedoucí od Pelhřimova na Písek, navede objížďka na Chotoviny, odkud se vrátí po dálničním úseku.

U zmíněného viaduktu v Čekanicích není sjezd od Prahy uzavřený. To se změní až v další etapě prací. „Také účelem objížďky od Pelhřimova je nekomplikovat dopravu v centru města,“ dodává Pejša.

Výjimku mají pouze vozidla, která nemohou na dálnici. Například traktory tak budou od Měšic projíždět ulicemi Tábora, přes Čekanice do Košína, odkud se vrátí a vyjedou v Náchodě.

Lukáš Musil, který pracuje za volantem jako obchodní zástupce, si ale myslí, že řidiči znalí poměrů nebudou objížďku respektovat. „Od Pelhřimova pojedu raději městem. Nebudu najíždět kilometry navíc do Chotovin. Stejně tak na Prahu to vezmu rovnou přes Košín, než abych se trmácel do Měšic a zpátky, když tam dělají na čtyřproudovce,“ míní Lukáš Musil.

Naznačuje tím, že doprava v centru Tábora přeci jen zesílí. O klid tak mohou přijít i obyvatelé Košína či Náchoda.

Trasy objížďky

Od kruhového objezdu v Měšicích (hotel Elzet) na Písek. Trasa je určena vozidlům, která nemohou na dálnici.
Od hotelu Elzet řidiči pojedou směrem na České Budějovice a dále táborskými ulicemi Chýnovská, Zavadilská, Stránského, Blanická, U Kovárny, Družstevní a Košínská. V Košíně se otočí směrem na Tábor.

Ostatní řidiči jedoucí od Písku na jordánský most a směrem na Prahu, musí na provizorní křižovatku v Měšicích (hotel Elzet). Poté se vrátí podél rekonstruovaného úseku silnice 1/3 na dálniční úsek, který v současné době končí před Miličínem.

Kdo pojede od Pelhřimova směrem na Písek, bude ukazateli v Měšicích odkloněn na Chotoviny, kde se opět otočí směrem na Tábor a za Náchodem odbočí na Písek.