Pečovatelský dům už je téměř hotový

Chotoviny - Výstavba nového pečovatelského domu v Chotovinách už se blíží ke svému konci. V současné době jsou dokončeny vnitřní omítky a dodělávají se podlahy, obklady a topení. Na radu nyní přichází venkovní omítka, chodník a drobné úpravy terénu kolem domu. O byty se občané mohou hlásit na obecním úřadě, a to až do konce června. Podmínky pro přidělení bytu zájemci najdou na webových stránkách obce. Jedná se o byty 1+1 s koupelnou, toaletou a menší terasou. Vybraní nájemníci se budou moci nastěhovat už po prázdninách.

Budují novou kanalizaci a čističku

Dráchov - V blízkých týdnech znepříjemní život v obci lidem stavba kanalizace a splaškové čistírny odpadních vod, která bude stát na kraji obce vpravo před mostem u firmy Kili. „Projekt byl podpořen 32 miliony korun z dotace," řekl starosta Dráchova Petr Tesař. S dokončením si ale musí pospíšit. Datum stanovený pro dokončení je 31. srpen.

Vysadili i sakury

Rataje - Obyvatelé vesnice byli svědkem rozsáhlého omlazení zdejší zeleně. Pokáceno muselo být dvanáct poškozených stromů, které tak již neohrožují ani životy, ani majetek lidí. „Dotace na tento projekt byla něco pod 400 tisíc korun. Prořezávka se týkala 105 stromů kolem hřbitova, kostela a především kolem silnice, kde hrozilo, že se při silném větru stromy zřítí na projíždějící auta," řekl starosta Roman Šafránek. Místo vykácených dřevin obec vysadila dalších 16 lip, několik keřů, magnolií a sakur.