Myslkovice:  Kolem návesního rybníka povede nový chodník
Myslkovičtí chtějí kolem Dolejšího rybníku obnovit chodník a s tím i opravit zábradlí. S pracemi začnou již na začátku října. Celá akce bude stát něco málo přes čtyři sta tisíc, z toho sto devadesát tisíc půjde ze získané dotace, zbytek musí Myslkovičtí zaplatit z vlastních zdrojů. Dokončení stavebních prací je naplánované na konec listopadu. Na pátečním veřejném zasedání budou zastupitelé řešit, co obec udělá se zakoupenými budovami a pozemky, které patří k zámku. Diskutovat budou o jejich dalším využití. Do tohoto rozhodování se mohou zapojit i občané Myslkovic, ať již osobně přímo při jednání, nebo písemným dotazem.

Krátošice:  Hasičská zbrojnice se dočká nového přístřešku
Zastupitelé obce Krátošice mají do konce listopadu v plánu vybudovat nový přístřešek pro hadice a žebřík, které patří místnímu sboru dobrovolných hasičů. V současné době pro ně nemají vhodné prostory. Celá akce by měla stát přibližně pětašedesát tisíc korun, z toho 75 procent pokryje dotace. Krátošičtí také dokončili opravu víceúčelového kulturního zařízení, k dokonalosti rekonstrukce chybí už jen odsávání. V letošním roce ale zastupitelé už žádné stavební práce v Krátošicích neplánují, ty už budou na jejich nástupcích.

Planá nad Lužnicí: Děti si zasoutěží ve víceboji družstev
Plánští pořádají tuto sobotu pro děti od 6 do 15 let víceboj tříčlenných družstev. Protáhnout těla si budou moci od 13 hodin ve sportovním areálu u nádraží. Děti si zasoutěží třeba v atletice nebo florbale. Přihlásit se mohou ve škole u Pavla Grenara nebo před začátkem akce. Podmínkou je, aby součet let dětí nepřekročil 39.