Mladá Vožice: Svatováclavský výšlap pro turisty připravil tři trasy
Klub českých turistů Tábor a Farnost Mladá Vožice pořádají tuto neděli šestý ročník turistického pochodu Svatováclavský výšlap, který začíná v 8 hodin v zámecké zahradě v Mladé Vožici. Turisté si mohou vybrat ze tří tras, a to buď sedmnácti kilometrový okruh přes Malý Blaník do Louňovic, jedenadvaceti kilometrovou cestu přes Velký a Malý Blaník do Louňovic nebo se mohou projít po deseti kilometrové trase přes Ústějovskou kapličku, která je vhodná zejména pro menší. Pro děti do dvanácti let je na této trase připravena i stopařská hra.

V prvních dvou případech (trasa 17 a 21 km) se turisté mohu občerstvit na ekofarmě Líza v Hrajovicích a odpočinout si při mši k poctě svatého Václava na Malém Blaníku. Mše, kterou doprovodí zpěvem a kytarou Karel Vepřek začíná ve 13 hodin a hodinu na to na ni navazuje koncert Karla Vepřeka. Cílem pochodu je návrat do zámecké zahrady, a to v 17.30 hodin. Pro turisty, kterým na pochod zpátky nevystačí síly, je zajištěn odvoz autobusem v 17 hodin z Louňovic.

Bechyně: Při autogramiádě knihy o voroplavbě zavzpomíná na řeku i Václav Husa
V pátek od 17 hodin se v prostorách Městského muzea v Bechyni uskuteční autogramiáda knihy Lidé od vody – plavecké historky z Vltavy a Otavy autorů Radky Velkové a Jiřího Fröhlicha. Kniha je věnována Václavu Husovi z Bechyně, který plul na vorech po Vltavě, Otavě i Lužnici až do zániku voroplavby. Václav Husa je jedním z posledních pamětníků, který voroplavbu zažil na vlastní kůži a podělí se o své vzpomínky v pátek i s ostatními. Bez jeho vzpomínek a autentického vyprávění by nemohla vzniknout ani kniha, která se vydala letos v červnu.

Tábor: Pro týraná zvířata zazpívá i Renata Drössler
Na pódiu táborského Divadla Oskara Nedbala se opět představí řada známých zpěváků a umělců, kteří vystoupí ve prospěch týraných zvířat. Charitativní koncert, který má v Táboře již dlouholetou tradici, se uskuteční druhého října od 19 hodin. Opět ho pořádá Táborská ochrana zvířat, Liga na ochranu zvířat a tentokrát pozvala Marcelu Březinovou, Renatu Drössler, Sámera Issu, Nelu Boudovou, Hannu Pekhartovou a Zdeňka Krásného. Vstupenky jsou již v předprodeji v pokladně divadla. Jedna stojí 140 korun.

Nuzbely: Přes Hrobský potok občany převede nový můstek 
Několikanásobný políček při různých povodních zanechal na můstku přes Hrobský potok takové škody, že už byla nutná jeho náprava. V Nuzbelích, které spadají pod Radenín, se tady nyní pilně pracuje na novém a bezpečném přemostění, kterého se ujala místní stavební firma. Obec zakázka vyjde zhruba na půl milionu, které jí poskytne ČEZ. „Peníze poskytuje coby vyrovnání za to, že po obecních pozemcích vedou vysoké napětí," upřesňuje zdroj financování starosta Radenína Jaroslav Kraus. Dodává, že do poloviny října už bude všechno hotové. Povodí Vltavy pak slíbilo vyčištění potoka v úseku, který leží v Nuzbelích.

Košice: V Košicích zateplují obecní úřad, chtějí i novou střechu
Obecní úřad v Košicích dostává na zimu nový kabát, zatepluje se. Košičtí na tuto akci dostali dotaci od fondu životního prostředí v rámci programu Zelená úsporám. Cena se pohybuje okolo 1,3 milionu korun, z toho sedmdesát procent jde právě ze získané dotace, zbytek musí obec zaplatit z vlastních zdrojů. Konec stavebních prací je naplánován na konec listopadu. Zastupitelé také přemýšlejí o nové střeše obecního úřadu, ale museli by ji zaplatit z vlastních pěnez. Získaná dotace na zateplení se totiž na novou střechu nevztahuje.

Mladá Vožice:Mladovožická škola se možná dočká nové třídy pro děti
Žádost o dotaci na rozšíření mateřské školy a družiny už zastupitelé z Mladé Vožice odeslali na ministerstvo. V těchto chvílích se rozhoduje o tom, zda bude jejich žádost podpořena, či nikoliv. Předmětem akce je vybudování plnohodnotné třídy pro potřeby mateřské školy v prostorech základní školy, a to ze služebního bytu a učeben školní družiny v přízemí u vchodu do prvního stupně, družina by se po rekonstrukci přestěhovala do půdních prostorů. Snahou města a vedení školy je zahájit celou náročnou stavební akci co nejdříve, aby alespoň prostory pro mateřskou školu mohly být využívány od začátku příštího roku.