Výlov rybníka

Komárov – V úterý se uskuteční tradiční výlov rybníka Nadějka. Mimo obvyklý program, jakým je například prodej ryb, k dobré atmosféře návštěvníkům zahraje i živá muzika.

Rozšíření nových parkovacích míst

Bechyně – Ve městě pracují na 1. etapě budování parkovacích míst na sídlišti Obránců míru. Koncem listopadu už by zde mělo zaparkovat až 20 automobilů. Investice, jejíž vyčíslení je kolem 2,3 milionu korun, byla použita nejen na výstavbu nových míst, ale i na opravu přístupové komunikace. Zatím se jedná pouze o počátek rekonstrukce, sídliště podle předpokladů bude vyžadovat do budoucna mnohem více oprav.

Svatomartinský průvod s lampióny

Košice – Tuto sobotu pořádá sdružení maminek Klubík Košice, Svatomartinský lampiónový průvod. Celé setkání začne v 16.30 hodin u kapličky a hned poté bude následovat svatého Martina na cestě za překvapením. Na závěr celé akce se na hřišti každé zúčastněné dítě může těšit na malý dárek. Ale i na ostatní se myslí.

Tábor si připisuje nový festival

Tábor – Táborská Střelnice bude v sobotu 15. listopadu dějištěm nového festivalu, který dostal název Hračkárna – toybition. Jak slibuje pořadatel, po celý den bude v sále otevřený jarmark hraček, které se v běžném obchodě nevidí. Prodejci, výrobci a designeři představí originální hračky a doplňky ze dřeva, papíru, látky nebo plsti. Zatímco rodiče budou vybírat, děti zabaví tvořivé dílny, herní koutek nebo divadelní představení a promítání. Program festivalu začne v 10 hodin a potrvá do šesté večer.

Fikarské slavnosti nabízí premiéru 

Nadějkov – V obci pokračují Fikarské slavnosti, a to příští víkend premiérou veselohry od Jana Váchala Paní Fantomasová se zlobí. V sále hostince U Jandů vás pobaví v sobotu i neděli od 19 hodin.

Soutěž Táborského deníku 
Leoše Šimánka

Tábor – Známý cestovatel a dobrodruh Leoš Šimánek opět míří na Táborsko se svou live-diashow, tentokráte z cesty po Aljašce. Na poutavé vyprávění plné napínavých okamžiků se můžete těšit ve středu 12. listopadu od 19 hodin v hotelu Palcát v Táboře.

Pro soutěživé věnoval Leoš Šimánek drobné ceny do hry: nejrychlejší volající získá knihu, kalendář a vstupenku na promítání do Palcátu, druhého v pořadí pak čeká kalendář snímků z Aljašky.

Soutěžní otázka:
Jak se jmenuje největší město Aljašky?
a) Fairbanks
b) Valdez
c) Anchorage

Volejte 7.listopadu přesně v 10 hodin na číslo 381 256 067