TÁBORSKÉ INFOCENTRUM ČEKÁ INVENTURA

Infocentrum na Žižkově náměstí bude poslední dva prázdninové dny, 30. a 31. srpna z důvodu inventury uzavřené. Potřebné informace turistům i místním poskytnou webové stránky města, mobilní aplikace http://m.lwi.cz/tabor/ či pobočka infocentra na vlakovém nádraží nebo expozice Táborského pokladu na nádvoří Kotnova. Nákup suvenýrů a sběratelských předmětů bude možný v téměř každém místním turistickém cíli.

AUTOBUS ČÍSLO 14 MĚNÍ JÍZDNÍ ŘÁD 

Od neděle 28. srpna až do 10. prosince mění linka číslo 14 městské dopravy svůj jízdní řád: odjezd spojů v 17.20 a 18.10 hodin ze zastávky Klokoty točna a spoj v 17.50 hodin ze zastávky Kovosvit, které jezdí v pracovní dny, budou ze zastávek odjíždět o pět minut později. Tedy 17.25, 18.15 a 17.55 hodin. Důvodem je zrovnoměrnění průjezdu linky vůči linkám 11, 13, 16 a 17 ve společném úseku. Bližší informace jsou na jízdních řádech nebo webu dopravce Comett Plus.

CHOTOVINŠTÍ ODČÍTAJÍ STAV VODOMĚRŮ

Majitelům nemovitostí, které jsou připojeny na obecní vodovod, začal pravidelný srpnový odečet vodoměrů. S tím souvisí také případné zprovoznění nefunkčních domovních zvonků a zpřístupnění vodoměru obcí pověřenému odečitateli.
Obec také žádá zejména majitele rekreačních objektů, kteří během tohoto měsíce do Chotovin nepřijedou, aby sdělili nejpozději do konce srpna stav vodoměru chotovinskému obecnímu úřadu na telefonním čísle 381 284 570 nebo na e-mailu poplatky.ou@chotoviny.cz.

DOBRÁ ZPRÁVA NEJEN PRO MLADÉ A STUDENTY

Také letos odbor kultury táborského úřadu potřebuje výpomoc při prodeji vstupenek na Táborská setkání, která se konají v polovině září. Možnost přivýdělku nejen pro studenty, ale i pro ostatní zájemce starší osmnácti let se proto rychle blíží. Práce spočívá v prodeji vstupenek v pátek 16. září večer a v sobotu 17. září od dopoledních do podvečerních hodin. Celková výše výdělku je 1600 korun a 
k nim každý v sobotu dostane oběd a večeři. Případní zájemci o brigádu se mohou hlásit Marcele Drdové z táborského odboru kultury a cestovního ruchu na telefonu 381 486 302 či na následujícím e-mailu: 
marcela.drdova@mutabor.cz.

DOBRÁ ZPRÁVA PRO NEZAMĚSTNANÉ

Táborské technické služby mají představu, že v příštím roce nabídnou pracovní příležitost lidem, kteří jsou na pracovním trhu znevýhodnění. Konkrétně má nový jednatel společnosti představu, že vhodné pozice přes neziskovky nabídnou lidem s handicapem nebo ve spolupráci s probační a mediační službou lidem propuštěným z vězení, kteří mají snahu se znovu začlenit do společnosti.

DOBRÁ ZPRÁVA PRO MILOVNÍKY ZVÍŘAT

Na speciální večerní prohlídku s odborným výkladem se mohou zájemci vydat tuto sobotu od 19.30 hodin do táborské zoologické zahrady. Slunce v těchto dnech zapadá těsně po osmé hodině, kdy je mnoho zvířat nejaktivnějších, takže návštěvníci uvidí areál zahrady tak, jak ho normálně zažít nemohou. Počet účastníků je omezený, je proto nutná registrace na internetových stránkách táborské ZOO. Vstupné zůstává standardní podle ceníku. Organizátoři zájemcům doporučují vybavit se na procházku baterkou.