TÁBOR

Generála Mareše připomene pamětní deska na gymnáziu
Nadační fond Gymnázia Pierra de Coubertina zajistil výrobu pamětní desky pro táborského rodáka, polního pilota a generála Karla Mareše, který zdejší gymnázium vystudoval. Čtvrtinu nákladů, tedy šest tisíc, zaplatí město.

VESELÍ NAD LUŽNICÍ

Vycvičí hasiče a nakoupí vybavení
Město dalo zelenou dotaci pro jednotku hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje ve výši 50 tisíc korun. Za tuto částku by měli hasiči nakoupit nové požární vybavení a zaplatit školení a výcvik .

BECHYNĚ

Bechyně prodává byty
Město zveřejnilo svůj záměr prodat čtrnáct bytových jednotek. Jedná se převážně o byty na sídlišti Na Libuši. Nejnižší ceny se pohybují kolem 350 tisíc korun a byt připadne tomu, kdo bude ochotný zaplatit větší sumu. Zájemci mohou své nabídky podávat na podatelnu Městského úřadu v Bechyni až do 22. června do 11 hodin.

Úplná uzavírka potrvá až do pátku
Až do pátku 12. června zůstane uzavřena silnice II/135 ve směru na Hvožďany z důvodu opravy povrchu silnice. Jedná se o úplnou uzavírku pro veškerý provoz a uzavírka je rozdělena do dvou etap. První etapa se týká úseku Hemera do středu obce Hvožďany a druhá etapa bude pokračovat v úseku od středu obce Hvožďany do Bechyně, až ke křižovatce ulic Michalská a Fáberova. Nařízená objížďka je vedena přes obce Nuzice, Netěchovice, Týn nad Vltavou, Chrášťany a Dražíč.

Už od včerejška teče voda bez problémů
Již v pondělí 1. června si lidé ze sídlišť Na Libuši, v Písecké ulici a v nové zástavbě směrem na Senožaty stěžovali, že jim neteče voda a když už, tak pouze rezavá a nevhodná k dalšímu použití. Pracovníci Vodárenského sdružení Bechyně totiž opravovali jednu z městských přípojek vody a již 5. června se situace vrátila do původního stavu. „Omezení se týkalo především oblastí ve vyšších polohách města, protože tam není v potrubí dostatečný tlak. Proto bylo nutné přípojku opravit," uvedla ředitelka Vodárenského sdružení Bechyně Zdenka Sosnová.

PLANÁ NAD LUŽNICÍ

V Plané nepůjde 11. června proud
Společnost E.ON plánuje 11. června přerušení dodávky elektrické energie v lokalitě Ve Skobě a Ve Stržném. Odstávka potrvá od 8 do 15 hodin, a to z důvodu rekonstrukce, oprav a revizních prací. Společnost E.ON žádá všechny občany dotčených lokalit, aby v době údržby považovali zařízení za zařízení pod proudem.

Postaví novou zastávku pro MHD
V severozápadní části Plané, za mostem směrem na Útrašice, už brzy vznikne nová autobusová zastávka. S její výstavbou se začne na spojnici ulic Ústrašická a Zhořská. U zastávky je navrženo také nástupiště s proskleným zastávkovým přístřeškem, lavičkou a chodníky. Předpokládaná cena zastávky se vyšplhá až na jeden milion korun. V současné době město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby a vítězem se stane ta firma, která podá nejnižší cenovou nabídku. Nabídky mohou firmy posílat na městský úřad až do 22. června, do 9 hodin. Zastávka začne růst během července a po měsíci a půl by měla být postavena.

Autoři: Veronika Gigalová, Alena Šatrová a Kateřina Šímová