Dokončili chodník, nyní postaví vodovod

Turovec - V Turovci právě dokončili opravu chodníků, která vyšla na půl milionu korun, z toho 150 tisíc zadotoval Jihočeský kraj. Nyní se vrhnou na stavbu nového vodovodu v Zárybničné Lhotě, v části Turovec, která by měla být dokončena do poloviny října. Výstavba vodovodu přijde obec na 1,7 milionu korun, dotace bude ve výši 700 tisíc korun. 

Na úřadě vymění okna a dveře

Radimovice u Želče - V Radimovicích u Želče vymění okna a dveře na městském úřadě a na místním pohostinství. Do opravy se pustí na začátku srpna a na konci měsíce už by mělo být hotovo. Rekonstrukce přijde obec na 300 tisíc, z části bude oprava dotována z Programu na obnovu venkova.

Opraví si místní komunikace

Malšice - V Čenkově, který je částí Malšic, právě zkolaudovali novou kanalizaci. Nyní tam městys bude opravovat všechny komunikace. Oprava začne prvního srpna a měla by být dokončena v listopadu. Rekonstrukce přijde zhruba na šest milionů, Malšice si na výstavbu komunikací půjčili.

Sudoměřičtí opravují základku

Sudoměřice u Bechyně - V Sudoměřicích u Bechyně se přes prázdniny pustili do opravy školy. V několika třídách se vyměňují okna, v jiných zase podlahy a omítky. Vše by mělo být dokončeno do konce srpna, ještě než žáci zasednou opět do školních lavic. Škola sídlí ve staré budově z roku 1888, takže oprava byla už opravdu nutná, nejen z důvodů šetření tepelné energie. Rekonstrukce přijde na 811 tisíc korun bez daně, oprava je dotována částkou 400 tisíc korun.

Vyměňují veřejné osvětlení

Smilovy Hory - Ve Smilových Horách nyní přes prázdniny vyměňují veřejné osvětlení za halogenové, které by mělo být daleko úspornější. Výměna se zatím dotkne pouze obce Smilové Hory, ale pokud se osvědčí, brzy ji provedou i ve zbývajících spádových obcích. Radní dostali na obnovu osvětlení dotaci. Celkově zaplatí 114 tisíc korun.

Chystají se postavit dětské hřiště

Myslkovice - Obec odkoupila pozemek u zámku, na kterém dříve stály hospodářské budovy, nyní by tam mělo vyrůst dětské hřiště a park. Studie už jsou vypracované, zbývá jen vybrat architekta a pustit se do stavby.

Želečtí si rozšíří mateřskou školku

Želeč - V Želči plánují rozšířit a zrekonstruovat mateřskou školu. Pro přestavbu se radní rozhodli hned z několika důvodů. Chtěli navýšit nejen kapacitu školky na tři plnohodnotné třídy, ale i kapacitu kuchyně. Plánovaná rekonstrukce má také pomoci snížit náklady celého objektu. Dojde totiž k zateplení a vymění se i zdroj vytápění – stávající kotel nahradí tepelné čerpadlo. Předpokládaný termín zahájení výstavby a rekonstrukce je stanoven na červenec příštího roku, záleží však také na tom, jestli se obci podaří získat částečnou dotaci na zateplení. Celkové náklady na rozšíření a rekonstrukci mateřinky jsou totiž nyní odhadovány na sedm až osm milionů korun, proto by radní rádi část výstavby zaplatili z dotačních zdrojů. V současné době je model budoucí podoby komfortnějšího zařízení pro nejmenší připraven k nahlédnutí na webu obce.