Rozšíření sportovně rekreačního areálu

Mladá Vožice – V oblasti za fotbalovým hřištěm vyrostl nový sportovně – rekreační areál, na který byla čerpána dotace z Regionálního operačního programu. Mladou Vožici stál bezmála 14 milionů korun. Jeho hlavní součástí je venkovní bazén o rozměrech 25 x 13 metrů, ale i dětské brouzdaliště. Dalším vybavením je altán s dětským koutkem a nezbytnou součástí každého venkovního bazénu i převlékárny. Pro míčové hry bude sloužit kurt, vedle něhož jsou umístěny prolézačky pro děti. Nechybí ani prostor pro odpočinek a relaxaci. Celý areál doplňuje vhodná zeleň, aby se návštěvníci cítili příjemně. Nový areál bude zpřístupněn začátkem letní sezóny v nadcházejícím roce. Režim provozu zastupitelé projednají.

Prodloužené chodníky pro pěší

Klenovice – Po skončení stavebních prací vznikly nové jednostranné chodníky směrem k Soběslavi a na Tábor. Jižně k Soběslavi byl prodloužen chodník v délce 37 metrů, severně pak k Táboru o necelých 131 metrů. Touto pátou etapou je celá obec Klenovice vybavena podél hlavní silnice chodníky a dvěma přechody pro chodce.

Tábor uspěl v Jihočeské ratolesti

Tábor – Město přihlásilo naučnou recyklační stezku do 4. ročníku soutěže projektů na podporu třídění odpadů. Kritéria soutěže Jihočeská ratolest se zaměřují na přínos pro ochranu životního prostředí. Tábor si odnesl první místo i finanční odměnu.

Autor: Kamila Bílá.