Děti v Plané nad Lužnicí budou zdobit stromečky

Planá nad Lužnicí – Jako každý rok, i letos se uskuteční zdobení vánočních stromečků před radnicí města. Děti z místní základní a mateřské školy si nazdobí své vlastní stromečky, které pak budou k vidění po celý adventní čas. Do výzdoby se děti pustí 27. a 28. listopadu.

V Soběslavi opravují silnice

Soběslav – Až do konce listopadu potrvají opravy komunikací ve Wilsonově a Palackého ulici. Práce se dotknou části od náměstí Republiky směrem k finančnímu úřadu, pokračovat pak budou k železničnímu přejezdu u Jitony a dál až ke katastru Klenovic. Pěší by měli proto zvýšit svou pozornost.

V Sedlečku vyměňují vodovodní potrubí, bez vody budou do pátku

Sedlečko – V minulém týdnu v obci začala výměna vodovodního řadu na návsi v Sedlečku. Předpokládaný termín pro ukončení stavebních prací a obnovení dodávky vody je plánovaný již na tento pátek.

Povodňové škody Sezimoústečtí odstraní z dotací

Sezimovo Ústí – V rámci odstranění povodňových škod, způsobených v červnu minulého roku, přišla do Ústí podpora z fondu Soudržnosti Evropské unie. Peníze podpořily obnovu poškozených cest, které vedou k rekreační lokalitě u Ozvěny a do oblasti pod letištěm.

Autor: Kamila Bílá