Dálnice překlene Bechyňský potok

Táborsko - Jihočeská dálnice se pomalu posouvá k rakouské hranici. Během jara a léta stavbaři připravili stopu pro další úsek od Veselí k Bošilci. V současné době už například v místě překládají potrubí vodovodů a těží další zeminu, která přepustí místo silnici. Část zeminy se využije na stavbu trasy Bošilec – Ševětín. Začaly také práce na stavbě nového dálničního mostu, který povede nad Bechyňským potokem, a také mostu na silnici II/603. Trasa D3 je součástí mezinárodního tahu, jenž vede ze Skandinávie přes ČR až do Řecka. Zároveň je součástí Transevropské dopravní sítě.

Cvičení na čerstvém vzduchu

Tábor - Ve městě pravděpodobně přibude další venkovní tělocvična. Lenka Horejsková z TOP 09 předložila toto přání mladších občanů Tábora na jednání zastupitelů a tuto myšlenku podpořilo celkem jejích dalších 
17 kolegů. Park s odpovídajícími prvky na posilování by mohl najít místo u Jordánu nebo v Tismenickém údolí. Dle výběru prvků by realizace v příštím roce mohla vyjít od sto do 400 tisíc korun.

Ve vesnici hledají miss mezi dýněmi

Dražice - Státní svátek si v Dražicích ve středu 28. října užijí netradičně. Soutěží o nejkrásnější dýni vesnice. Kdo se bude chtít zúčastnit, vystaví ten den nejpozději do 12 hodin svůj výpěstek, může být i celá dekorace, na viditelné místo před dům a bude čekat, zda porota právě tu jeho dýni vyhlásí za nejkrásnější. Dokumentovat přihlášené exponáty budou odpoledne členky sdružení rodičů. Vítěz si odnese poukaz na tisíc korun, za druhé místo bude mít hodnotu pětistovky a za třetí tří stovek. Fotodokumentace přihlášených dýní bude zveřejněna na webu sdružení, vítězové v občasníku Dražic.

Zrekonstruovali si dvůr před hospodou

Klenovice - Klenovičtí nedávno otevřeli zbrusu nově zrekonstruovaný dvůr restaurace. Provedení zatravňovacích tvárnic a zámkové dlažby s obrubníky, čemuž předcházelo odbagrování stávajícího terénu, si vyžádalo 111,5 tisíce korun. S financováním pomůže podpora ze společné dotace mikroregionu ve výši 48 tisíc .

Z bytu se jí vůbec nechtělo

Tábor - Problémovou ženu si pustil do svého bytu muž z Petrohradské ulice. Protože ji znal, nabídl jí, aby si u něho odpočinula. Ta si pak po jeho odchodu pozvala do bytu kamaráda z řad bezdomovců a udělali si mejdan. Když se přestali chovat jako hosté a začali demolovat vybavení, zavolal na ně majitel strážníky. Bezdomovec (24) odešel bez potíží, ženě (41) se ale do sychravého počasí nechtělo.  Pokoušela se i o fyzický útok na majitele bytu, proto vůči ní museli strážníci zasáhnout použitím donucovacích prostředků. Po vyšetření lékařem ze záchranky byla s 2,7 ‰ převezena do protialkoholní záchytky.