S myšlenkou přišla Vendula Kůtová Stejskalová, s organizací pomohl Jaroslav Grepl, který pořádá táborský sraz mustangů a US Cars.

Vizážisté, majitelé vozů, kadeřnice, fotograf i modelky se dobrovolně přihlásili bez nároku na honorář. „Zájem byl tak veliký, že jsme z původního úmyslu nafotit jeden kalendář přistoupili k tvorbě dvou. V prvním budou veterány a ameriky, v druhém moderní vozy,“ upřesňuje Jaroslav Grepl.

Krásné dívky a auta pózovaly na dalších 12 místech Tábora a v blízkém okolí. Yvona Kodadová z Tábora zrovna ladila detaily u černého Buicku Riviera z roku 1972. „Jsme taková trošku sběratelská rodina, máme i červeného mustanga a bílého lincolna, kteří se nyní fotí,“ vyjmenovává.

Fotografovi Radkovi Havlíčkovi dalo rozmístění vozů zabrat víc než práce s živými modely. „Po hodině aranžování nastala konečně minuta focení,“ směje se. S charitativními projekty má zkušenost. „Fotím psy pro útulek, je rozdíl ukorigovat tolik aut a lidí. Na druhou stranu mám rád různorodost, baví mě to,“ dodává.

Organizátoři chtějí do konce roku na účtu zůstatek 200 tisíc korun. Kalendáře se budou prodávat za 300 korun. „Dvě stě půjde na účet, zbytek jsou výrobní náklady. Výnos, který poputuje hospicu, doplní výdělky z prodeje triček či koruna z každé prodané vstupenky na burzu,“ doplňuje Vendula Kůtová Stejskalová.

Pomoci lze i zasláním peněz na účet

115 – 8834450207/ 0100