Volí se nejzajímavější, nejsympatičtější a nejcharismatičtější dáma starší 60 let. Tábor už měl jednou stříbrnou Babičku roku 2021, stala se jí Emilie Říhová. „Letos se poprvé uskuteční jihočeské kolo v Táboře, pořadatelem je Krajská rada seniorů ve spolupráci s městy Tábor, Planá nad Lužnicí, Sezimovo Ústí a Mladá Vožice,“ upřesňuje táborská místostarostka Lenka Horejsková.

Zábavný program se uskuteční ve společenském sále centra Univerzita v pátek 22. září od 16 hodin a vstupné se nevybírá. „Hlavní protagonistky se představí ve třech disciplínách – rozhovor, volná disciplína a promenáda v lidovém kroji či společenských šatech,“ doplňuje fakta. Moderování se tentokrát ujme Jiří Werich Petrášek.

Finále soutěže Babička roku 2021 v Olomouci.
Emilie Říhová z Tábora bodovala v soutěži Babička roku 2021. Gratulujeme

Táborsko bude z celkového počtu 19 soutěžích reprezentovat osm babiček. „Ceníme si odvahy všech přihlášených účastnic, pro zajímavost mohu prozradit, že naše adeptky o titul se představí například s ručními pracemi, zdobením perníčků, divadelní scénkou, zpěvem, odíváním pro seniorky nebo také hrou na české dudy,“ uvádí místostarostka Horejsková. Návštěvníky akce tak čeká bohatý a zábavný program.

Město převzalo záštitu, na konání akce přispěje deset tisíc korun. Jak informuje Lenka Horejsková, město oslovila předsedkyně Krajské rady seniorů Alena Nohavová. „Rada města na její žádost schválila záštitu i pořadatelství této akce, která se koná už od roku 2016 na celorepublikové úrovni. Naše vítězka by pak reprezentovala kraj,“ popisuje. 

Vyhlášení vítězek v anketě Babička roku 2021. Stříbrnou korunku získala Emilie Říhová z jihočeského Tábora s číslem 8.
Babička Emilka se přihlásila do miss poprvé v životě a získala hned dvě korunky

Soutěž Babička roku přináší nový impulz do života mnohým seniorkám po celé České republice. Vytrhne je z každodennosti a přináší radost. Prezentuje veřejnosti obraz aktivního stáří, které může být ostatním generacím vzorem. Jde o talentovou soutěž, která se snaží zábavnou a příjemnou formou lidem ukázat, že senioři nepatří do starého železa.

Jak vypadlo finále loňské talentové soutěže se lze podívat na přiloženém videu:

Zdroj: Youtube