Ti se svorně sejdou na jednom místě. Na táborském ledě se totiž od 18 hodin rozhoří jejich vzájemná bitva.

Oba čtvrteční protivníci prožili nadmíru povedený vstup do sezony. Veselský celek narazil už prvním kole na výrazně posílený tým Vimperka a byla to bitva jako řemen. Divákům u Lužnice servírovala nejen zajímavé hokejové situace, ale také časté střety i bitky. Z dlouho vyrovnané partie nakonec slízli smetanu veselští hráči, kteří v posledních jedenácti minutách třikrát skórovali a oslavili vítězství 5:2. Šumavané včetně posil z David servisu (Chaloupka, Hanzal, Suchánek, Fleischman) tak odjeli domů pořádně zklamaní. Dvěma brankami se na výhře Veselí v poměru 5:2 podíleli tradiční ofenzivní strojvůdce Lokomotivy Martin Čáp a další forvard Martin Klimeš, zbylý gól obstarala další velká opora týmu Josef Mikeska.

Také Táborští – stejně jako jejich čtvrteční soupeř – měli v zahajovacím dějství pádný důvod ke spokojenosti. Na ledě „nového“ Vajgaru z Jindřichova Hradce prohrávali už 0:2, ale v dalším průběhu střetnutí se semkli a výsledkem zlepšeného výkonu byl vítězný obrat. O branky hostů se postarali Jaroslav Ošmyk, Michal Jelínek a David Hubáček.

Jisté je, že ve čtvrtečním druhém sezónním střetnutí minimálně jeden ze soupeřů body ztratí, a také proto bude mít derby pořádný náboj.

Ostrá start do krajské ligy prožije ve čtvrtek třetí zástupce Táborska v soutěži: Spartak Soběslav. Ve své premiéře (v prvním kole měl při lichém počtu účastníků volno) narazí na exligisty nabité mužstvo Sokola Radomyšl, které v úvodním kole rozdrtilo B-tým Pelhřimova 14:2. Také duel v Soběslavi se hraje od 18 hodin.