Tohoto dne se Kovosviťáci už dlouho obávali a mluvili o něm raději potichu. Při pohledu na svoje bankovní účty už dnes ale vědí, že je neminul. Výplaty za červenec na kontech  nejsou. Poprvé za dlouhou existenci sezimovoústecké fabriky.

Problémů už má Kovosvit za sebou několik bez ohledu, komu zrovna patřil. Když ho teď nepodrží nejen všichni svatí, ale ani samotní zaměstnanci, přiblíží se ještě víc ke kolapsu.
„Celé vedení, které pan Komárek vyzdvihoval do oblak, z firmy odešlo a zaměstnance nechalo bez podpory," uvedl pro Táborský deník stále ještě zaměstnanec, který se obává sdělit své jméno. Dodal, že mezi lidmi vládne nervozita. Nevědí, zda bude jejich firma prodána do Ruska či jinam, nevědí, co bude zítra a co za měsíc, jestli je čeká cesta na úřad práce a zda se výplaty dočkají.

Šéf odborů Jiří Ryska ujišťuje, že všem lidem napříč podnikem, kteří se dostanou do skutečných existenčních problémů, jsou připraveni pomoci.
„Pro lidi, kteří se dostanou do problémů, máme připravenou pomoc. V kolektivní smlouvě jsou k tomu určitá ustanovení i o finanční pomoci, samozřejmě, že možnosti jsou ale omezené," potvrdil odborář s tím, že pomoc není určena pouze odborářům.

Majitel a předseda představenstva firmy František Komárek zatím na dotazy Táborského deníku z časových důvodů neodpověděl.
Jedno je ale jisté: se zaměstnanci i odboráři mají určený termín na společné setkání. Před pracovníky spolu s vedením a zástupci odborů předstoupí ve středu ve 14 hodin.
„Tady budou všichni zaměstnanci firmy informováni o současné situaci. Zajištěnou máme i právní pomoc," dodal Jiří Ryska, který nepočítá, že by firma přistoupila k masivnímu propouštění.
Přes týden má Kovosvit i nového generálního ředitele.