I když nezaměstnaných je stále hodně, ředitel táborského úřadu práce Pavel Kaczor vidí na trhu jisté oživení. Soudí tak z počtu volných míst, která lidem v jejich evidenci mohou nabízet.

„I v tomto období jich máme téměř pět stovek, což zdaleka nebývalo a mám signály z firem, že dávají naději opatrnému optimismu," naznačil výhled za hranici letošního roku.

Počet nezaměstnaných 4 744 Podíl nezaměstnaných 6,9 %
Počet volných míst 494
Počet uchazečů na 1 volné
pracovní místo 9,6

Jedním z těchto zaměstnavatelů je sezimoústecký Kovosvit, který portfolio svého podnikání rozšířil o divizi hydro, jež začala expandovat do zemí Unie a vstupem do oblasti energetiky a hydrotechniky zaměstnala nové pracovníky.

„Rozhodli jsme se využít malé hydroenergetické revoluce, která se postupně šíří Evropou a investujeme do výzkumu, vývoje a výroby a klasický typ turbíny obohacujeme o naše inovace," říká ředitel divize František Švec.

Se vznikem nové divize přišla potřeba nových pracovníků. V současné době jich má dvacet a každým rokem firma plánuje nábor deseti dalších zaměstnanců. „Cílový stav 
v roce 2020 by se měl pohybovat okolo sto zaměstnanců různých odborností," upřesňuje Iva Ruskovská z tiskového odboru firmy.

Kromě této strojírenské firmy se daří i ostatním průmyslovým firmám v regionu, které mají vliv na zaměstnanost. „V republice jako celku míra nezaměstnanosti spíše stagnovala, ale v Táboře mírně poklesla, což je další prvek oživení, neboť v listopadu zpravidla narůstá počet nezaměstnaných a někdy dokonce o stovky," komentuje situaci na trhu práce Pavel Kaczor.

Listopad ale překvapil ještě jednou, a to v ukazateli počtu evidovaných osob, kdy jejich počet sice klesl jen o čtyřicet, ale i to je podle ředitele úřadu Pavla Kaczora známkou, že se na trhu cosi příznivějšího odehrává.

Připustil, že jistou zásluhu na tom má i příznivé počasí, které dovoluje protáhnout sezonní práce.
„V Soběslavi se nám ale stále rozjíždí firma GZ Media, která už nabírala zaměstnance ve dvou vlnách a další vlna proběhne k prvnímu lednu, kdy půjde řádově o desítky míst, přičemž konečný stav by měl být přes 200 míst. Opatrně se mluví i o oživení zakázek a nabírání lidí i ve větších firmách na Táborsku a i ty menší signalizují dobrou kondici," uvedl ředitel úřadu práce.

V tomto směru vidí nastupující rok 2015 jako přívětivé období, které by nezaměstnaným mohlo přinést nové uplatnění na trhu. Pozitivní dopad se očekává i od nové průmyslové zóny v táborské Vožické ulici, kterou město začne budovat.

„S městem se snažíme pracovat na rozšíření zóny tak, abychom mohli zúročit strategickou polohu Tábora, kterou brzy umocní i železniční koridor a dostavba dálnice. Tady vidím šanci posunout zdejší trh práce do výrazně lepší kondice a věřím, že se nám to v horizontu nejbližších měsíců a let podaří," doplnil Pavel Kaczor.

Na Táborsku jsou nedostatkoví technici, ale také lékaři. Jen nyní jich nemocnice hledá pět. A technici strojírenským firmám chybí řadu let. Obor totiž pociťuje důsledek, kdy u dětí výběr budoucího povolání a tedy střední školy nekoresponduje s potřebami trhu a rády sahají především po ekonomických oborech.

Propad Tábora

Okres má úřad práce rozdělen na šest mikroregionů: Táborsko, Mladovožicko, Bechyňsko, Veselsko, Soběslavsko, Chýnovsko a Jistebnicko. Z pohledu míry nezaměstnanosti je na tom nejlépe Chýnovsko, který si nezaměstnanost drží pod šesti procenty.

Nejhůř si se 7,5 procentem vede Veselsko, před nímž je Táborsko, které vykazuje míru 7,1 procenta. Tábor se totiž podle Pavla Kaczora dosud nevyrovnal s masivním odchodem armády, kterou nenahradil silný zaměstnavatel. Pohoršil si tedy i v kraji: z druhého nejlepšího místa za Českými Budějovicemi klesl na druhé nejhorší. Hůř než je na tom už jen Český Krumlov.