Někde začala sezona v dubnu, někteří otevírají klasicky s přicházejícím létem první červnový víkend. Kam za vodou na Táborsku?

Horkému počasí se přizpůsobili na Sokolské plovárně, která prvně otevřela už 14. dubna, vzápětí po ní otevíral i areál venkovního bazénu v Táboře, kde udržují teplotu vody na 25 stupních. „Otevřeno máme již od 1. května, kvůli probíhající rekonstrukci krytého bazénu,“ vysvětlil jednatel TZMT Jan Benda.

Celodenní vstupné pro dospělého tu vyjde na 80 Kč, děti zaplatí 45 Kč. Otevřeno je denně od 9 do 19 hodin. Loni se v městě nad Jordánem přišlo vykoupat 33 tisíc lidí, letos to vypadá, že se statistika zvedne.

Další bazény otevřely o víkendu. V pátek zahájili provoz v Turovci, Plané nad Lužnicí, Sezimově Ústí a na koupališti v Soběslavi. Poslední otevíralo koupaliště v Bechyni: v neděli 3. června.

Mezi oblíbené přírodní lokality ke koupání patří Veselské pískovny, Knížecí rybník či pískovna v Roudné. Na Veselských pískovnách je rušno už od rána, samozřejmě je tu plno rybářů, ale i lidí, co se přišli vykoupat. Provozovatel Luděk Lou Myler nenechal nic náhodě, sezónu zahájil už 13. dubna.

„Otevřeno máme již dva měsíce, občerstvení otevíráme v odpoledních hodinách cca 14 hodin a o víkendu od 9 hodin. I když je teplo, tak dopoledne moc lidí nechodí, jsou v práci,“ vysvětlil otevírací dobu.

V létě se tu návštěvníci mohou těšit na bohaté kulturní vyžití, v dnešních dnech se však neprojdou k zadním pískovnám, kde je momentálně v opravě spojovací mostek. V Roudné už jsou oba kempy otevřené a čekají na návštěvníky, zatím je tu však celkem klid.

Knížecí rybník pak minulý víkend hostil psí výstavu, kterou uspořádal Klub chovatelů honičů.

Lenka Pospíšilová