„Původně zde byly zvony dva a pravděpodobně zmizely za první světové války,“ upřesnil mluvčí radnice Luboš Dvořák. Nový zvon se bude jmenovat Mistr Jan Hus, bude vážit 80 kg a bude naladěn na gis2. Náklady na výrobu, osazení a automatický pohon ponese starokatolická církev. Zvon vyrobí Michal Votruba z Myslkovic u Soběslavi, slavnostně zavěšen na své místo bude 1. května příštího roku.

Kostel svatého Filipa a Jakuba je jednolodní starokatolický, původně gotický kostel ve městě Tábor. Postaven byl ve 14. století. Od roku 1958 patří mezi kulturní památky. Za ním se nachází rozlehlý park, bývalý hřbitov.

Kostel svatého Jakuba a Filipa sloužil původně jako hřbitovní kaple. Kostel je nejstarší sakrální stavba v Táboře. První zmínky o něm pochází z roku 1388. Kaple byla pobořena za husitských válek, později byla však obnovena.

V roce 1744 byla kaple vypálena pruskými vojsky. Roku 1746 byla barokně přestavěna na kostel. V roce 1973 kostel s parkem získalo město Tábor. Mezi lety 1973 a 1990 byl rekonstruován do dnešní podoby. Od roku 1997 město Tábor pronajímá kostel starokatolické církvi.

Uvnitř kostela se dochovaly náhrobky z 2. poloviny 16. století. Na zdejším bývalém hřbitově je pochováno mnoho významných osobností Tábora a Táborska. Je tu mimo jiné pohřben manžel Boženy Němcové Josef Němec. V parku se nachází společný hrob vojáků z první světové války.