Před téměř devíti lety si pořídili hasičskou avii. Mnoho volného času a vlastních sil vynaložili na to, aby vozidlo sami opravili. Jak upřesnil starosta sboru Václav Kornherr, ve své zbrojnici mají ještě hasičskou stříkačku PS12, motorovou pilu, na níž získali finanční prostředky od sponzora, plovoucí i elektrické kalové čerpadlo či osvětlovací vozík.
„Od roku 2005 jezdíme pravidelně na hasičské soutěže v požárním útoku. Sbor se účastní soutěží, které pořádá Táborská hasičská liga," řekl Václav Kornherr.

Z HISTORIE: Starosta obce Josef Minář dal vyhlásit, aby ti, kteří chtějí býti hasiči a své síly zasvětit službě čistě humánní, přihlásili se do týdne u starosty obce. Dne 1. února 1903 sešli se přihlášení a zvolili si prozatímní výbor. Starostou sboru se stal rolník František Mareš.

Před šesti lety skončily ženy na čtvrté příčce, muži o rok později na dvanácté pozici.
Košickým se povedlo dát dohromady i dětská družstva. Mají dvě přípravky a dvě skupiny mladších žáků. Těm také štěstí přeje. Při soutěžích v požárním útoku se drží předních příček.

Hasiči se podílejí také na kulturním a společenském životě v obci. „Pořádáme zájezdy do pražské zoologické zahrady či pobyty v Janských Lázních. Kromě toho organizujeme hasičský ples, sběr železného šrotu a sázíme stromky v obecním lese. Pro děti každoročně připravujeme karneval, pálení čarodějnic s lampionovým průvodem, dětský den, drakiádu i mikulášskou besídku," vyjmenoval starosta sboru řadu akcí.
Dodal, že se však věnují i svému poslání, tedy pomáhat lidem. Převážně jezdí k povodním, čerpají vodu ze studní a sklepů, odstraňují spadlé stromy nebo hasí požáry. „Oheň jsme likvidovali naposledy v roce 2007 v Doubí," doplnil s tím, že posledním výjezdem loňského roku byly povodně. To zasahovali u Farského rybníka, který se přelil přes hlavní silnici.