Online reportáž

Školní jídelna ZŠ Komenského bude fungovat pouze pro zaměstnance a cizí strávníky do pátku 13. března. Od pondělí 16. března se nebude vařit ani zde a dveře jídelny se také uzavřou do odvolání. Uzavřeny budou také další školy v Soběslavi - Gymnázium Soběslav, SŠŘ a ZŠ Soběslav, ZUŠ Soběslav a ZŠ Rolnička.

Mateřských škol se nařízení zatím netýká a zůstávají nadále v provozu.

Zástupce ředitelky vyšebrodské základní a mateřské školy Jan Jiřička vylepil krátce po poledni na dveře školy informace o uzavření školy.
Koronavirus: Zavřou školy i multikino, na hokej pustí jen sto lidí

Mimořádné nařízení se dále vztahuje na kulturní, sportovní a společenské akce, kterých se zúčastní více jak stovka osob. V Soběslavi došlo ke zrušení oblíbené dvoudenní přehlídky Kreativ, která se měla konat od pátku do soboty v kulturním domě. Dále došlo ke zrušení floristické soutěže Soběslavská růže ve čtvrtek 19. března.

Ilustrační foto.
Koronavirus: Biskupové upozornili na možnost rozdělit bohoslužby

Kulturní dům pořádá všechny akce, které nebudou vyprodány a nepřesáhnou počtem zakoupených vstupenek limit 100 návštěvníků. Provoz v Kině Soběslav má po opatřeních kapacitu sálu 95 diváků, a proto se filmová představení prozatím neruší.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník