ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Informace sdělil Petr Pistulka, zástupce ředitele divize autobusové dopravy dopravní společnosti Comett Plus. S platností od čtvrtka 12. března do odvolání nejezdí autobusy MHD tzv. školní spoje na základě vyhlášení mimořádných školních prázdnin. Provoz je zachován jako v pracovních dnech mimo školního vyučování.

Od soboty 14. března se z důvodu ochrany řidičů ruší používání předních dveří pro nástup a výstup cestujících MHD a je rovněž bude zastaven doplňkový prodej jízdenek MHD přímo u řidiče.

Čechů nakažených koronavirem přibývá - Ilustrační foto
AKTUÁLNĚ: V Jihočeském kraji je druhý muž s koronavirem

Věnována je také zvýšená pozornost bezpečnosti a zdraví cestujících a řidičů autobusů. „Provádíme zvýšenou míru dezinfekce při každém úklidu autobusů. Mimo toho běžného je také vyšší četnost provádění celkového úklidu, kdy věnujeme zvýšenou pozornost kontaktním plochám, jako jsou držadla u sedadel, madla, přídržné tyče a tlačítka. Stejně tak v pravidelných cyklech věnujeme zvýšenou pozornost prostorům autobusového nádraží,“ přiblížil opatření Petr Pistulka.

Dalším opatřením je nasazení dvou ionizačních jednotek, které jsou postupně zapínány v autobusech na cca 1 hodinu a čistí pomocí vyvíjeného ozónu vzduch autobusů. Další jednotka bude nasazena od příštího týdne.

Zoufalí rodiče na rakouských hranicích sháněli informace pro syna.
VIDEO: Zoufalí rodiče na rakouských hranicích sháněli informace pro syna

Pro zaměstnance společnosti jsou v dostatečném množství k dispozici antibakteriální gely, dezinfekční prostředky, ochranné rukavice a v případě nutnosti také roušky a respirátory.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník