V bytě jednoho z domů uprostřed nové uzavírky bydlí už desítky let, a nutnost ulici opravit chápe a schvaluje. „Nerozumím ale tomu, proč nešlo dát kontejnery někam blíž, třeba přes ulici,“ říká naštvaně. Stejný názor prý sdílí řada jeho sousedů. Kontejnery na komunální odpad se totiž nyní nacházejí na dvou místech: poblíž polikliniky a na kraji náměstí Fr. Křižíka.

„To je pro nás zkrátka daleko. Dvě stě metrů tam a totéž zpátky. Vůbec bych se nedivil, kdyby pytle s odpadky končily opřené o zeď a nebo v noci ve výkopech,“ neskrývá obavy.

Naštvané i pobavené reakce místních pak vzbudilo oplocení stavby. Za ním se totiž ocitly kontejnery s tříděným odpadem. „Uvažujeme, že bychom pletivo nějak rozebrali, abychom se ke kontejnerům mohli dostat,“ zaznělo v diskuzi na sociálních sítích. Tento problém ale město promptně vyřešilo.

Druhý den je nechalo přemístit poblíž bývalých veřejných toalet na náměstí Fr. Křižíka. „Jsou tam i kontejnery na komunální odpad a lidem jsme dali vědět, ať odpadky neházejí do popelnic, které mají u domů. Nikdo je totiž nedokáže vyvézt,“ vysvětlil starosta Štěpán Pavlík. Největší problém vidí v šířce příkopu.

„Má oproti předchozím etapám místy až čtyři metry, není proto možné ho nějak přepažovat. Popelářům by hrozilo zranění. Oplocení se ale bude postupně odebírat a posune se tak i svoz popelnic,“ vysvětlil starosta.

Stavební zakázka má hodnotu přes 51 milionů, z toho město zaplatí téměř 30 milionů, Vodárenská společnost Táborsko přes 19 milionů, Jihočeský kraj 2,2 milionu. Dojde k výměně vodovodů a kanalizace, proběhne plynofikace nemovitostí, jejichž majitelé projevili či projeví zájem. Na povrchu vznikne 41 parkovacích míst, budou rozšířeny chodníky a vysazena zeleň.