Na městských úřadech již mají přehled, kolik stran a hnutí se v jednotlivých městech chce v říjnu ucházet o křesla v zastupitelstvu a hlavně na radnici. Do jedenáctého srpna budou úředníci kandidátky kontrolovat a pokud najdou chyby, vyzvou zmocněnce stran, aby zajistili opravu. Strany tak ještě mají pár dní na případné změny.

Prozatím je tedy jisté, že v Táboře podalo kandidátky 10 subjektů, mezi kterými se nově objevilo ANO 2011 a Strana svobodných občanů. Vedle toho tři z roku 2010 kandidátku nesestavují – to jsou SPOZ, VV a Česká pirátská strana. Standardně se hlásí ČSSD, KDU-.ČSL, DSSS, ODS, TOP 09, T2020, KSČM a Jinak! 

Volby se budou konat 10. a 11. října, teprve na začátku září si ale strany vylosují pořadové číslo, pod kterým se objeví na volebním archu. Ten bude jeden a volič si bude moci vybírat napříč spektrem.

V Jistebnici z pěti subjektů: ČSSD, KSČM, SNK, KDU – ČSL, 5J; v Chýnově ze čtyř: ČSSD, SNK – z Dobronic, Kloužovic a Velmovic, Starostové a nezávislí a ODS; v Sezimově Ústí ze šesti: KSČM, Město pro všechny, Zelená pro město, TOP 09, ODS, ČSSD; v Plané nad Lužnicí žádají o registraci TOP 09, Zdravá Planá, ANO, Planá 365, ČSSD; v Mladé Vožici SNK – nezávislí 2014 a Sdružení ODS a nezávislých kandidátů. Ve Veselí nad Lužnicí se registraci hlásí devět subjektů: ČSSD, ODS, KDU-ČSL, KSČM, TOP 09, SNK Sport pro město, ANO, Sdružení nestraníků a Ženy pro město´=  SNK a Starostové a nezávislí.

V Bechyni podalo kandidátky sedm subjektů, a to: ČSSD, KSČM, SNK-ED, ANO 2011, Občané pro Bechyni, Nezávislí a TOP 09 a poslední KDU - ČSL. V Soběslavi se hlásí osm subjektů: ČSSD, Sdružení ODS a nezávislých kandidátů, KSČM, Sdružení nezávislých kandidátů-NEJSME STRANOU, ANO 2011, ZA VYTVOŘENÍ PRACOVNÍCH MÍST V SOBĚSLAVI, Sdružení KDU-ČSL a nezávislých kandidátů a Piráti pro Soběslav.  

Vyzýváme jednotlivé subjekty, aby využily možnosti a zaslaly nám na adresu redakce.taborsky@denik.cz svoje kandidátní listiny.