Výstava Žeň žen a čtyř chlapů letos brala možná i prvenství v celém okrese. Bylo až romantické pozorovat s jakou ladností a grácií lidé odkládali po vstupu do obřadní síně roušky a rozdávali úsměvy na všechny strany. I když místy byla cítit lehká nejistota, zda podat ruku či se dokonce letmo políbit.

Diskuse zda nosit nebo nenosit roušky málem přehlušila kulturní vyžití a poslech kapely Starý psi a mladý kočky revival. Nakonec však všichni přítomní usoudili, že lepší než mít látku přes ústa, je udržovat si alespoň lehčí formální odstup.

Táborsko od minulého týdne hlásí v případě onemocnění koronavirem nulu, což je jistě velmi uklidňující. Avšak obezřetnosti není nikdy dost. Například na Písecku stačila jedna návštěva z jiného kraje a z narozeninové oslavy si hned čtyři lidé odnesli nechtěný dárek v podobě Covid-19.

Doporučení vlády chránit se v uzavřených prostorách není třeba zatím brát na lehkou váhu. Ale jak se říká, každý svého štěstí strůjce. Tak snad se nahoře bez sejdeme bez pochyb alespoň v létě.