Jiří Dintar.Zdroj: Deník / RedakceAlespoň tak si to můžeme vyložit z chystaných opatření, která nás čekají už za necelé dva týdny. Co na tom, že „žádná plošná opatření už nenastanou“… jak sliboval Nejvyšší Šéf před několika měsíci. (A nemyslím teď onoho dovolenkáře, který se nestíhá vyjádřit ani k tak zásadním záležitostem, jako je situace v Bělorusku, všehovšudy ob stát vedle… neb má nejspíš moc práce s cachtáním se v rybníčku kdesi na Vysočině, kde navrch ve zbytku volného času usilovně hledá onen zatrolený článek Peroutkův… teda asi. Nebo co jiného nedejbože tak může tropit?)

Ale zpět ke koronaviru, plošným opatřením a chytré karanténě. Sliby chyby, vypadá to… Naštěstí pokusný balonek již nepříliš úspěšný adept soutěže zpěváků – nyní známý jako ministr zdravotnictví – stihl vypustit. A mezi lidmi se po právu setkal s nelibostí. Bizarnosti ohledně pravidel nošení roušek ve školách snad ani není třeba komentovat… Ve třídě ne, na chodbách ano, v jídelně jen mimo konzumaci jídla… až by se v tom člověk ztratil.

Ale nyní je čas na zásah Nejvyššího, jenž svého ministra Zdravíčka umravní a nošení roušek snad dá alespoň jakž takž rozumný rámec. Smutné je, že mu za to nejspíš nakonec ještě i zatleskáme…