Jiří DintarObchvat města je plánován už opravdu dlouho, v podstatě desítky let. Nedávno to dokonce začalo vypadat nadějně.

Vyřešil se problém s pozemky pod plánovaným obchvatem, necelá půlmiliarda na stavbu se také našla – a v dubnu se mělo poprvé kopnout do země.

Ale nekoplo. Jedna paní, jejíž pozemky s plánovanou stavbou sousedí, hodila – obrazně řečeno – šutr do soukolí. A rozběhlý stroj se zastavil.

Dřív jak za rok se nerozjede. Možná, že těch let bude nakonec ještě mnohem víc.

A mezitím budou Chýnovští dál trpět. Paní to může být celkem jedno, ve městě bydlí tak nějak napůl. Na rozdíl od Chýnovských. Ti zatím projevili svatou trpělivost. Přestože zdržením stavby (opravdu potřebného!) obchvatu ona paní aspiruje na to, čemu se ve středověku říkalo „zemský škůdce“, zatím jí nikdo z místních na dvorečku nevypálil ani králíkárnu (má-li nějakou…).

Místo toho se rozhodli protestovat tak, že přecházením přechodu pro chodce zablokovali ve městě na půl hodiny dopravu. Tím si ale vzali za rukojmí řidiče, kteří za současnou situaci také nijak nemohou. Takhle prosím příště ne.

Když už, tak další protest u paní před dvorečkem. A pokud možno, zatím ještě bez pochodní.