Jiří Dintar.Zdroj: Deník / RedakceAkorát jako by se zapomínalo na to, že nedílnou součástí přírody je i člověk. Každý druhý ochránce se rozplývá nad mraveništěm či bobří hrází, kosmodrom nebo panelové sídliště už ale za „součást přírody“ neoznačí. Přitom jí jsou úplně stejně. Navíc už dávno dochází k tak absurdním situacím, že je kvůli hnízdišti šesti brhlíků pozastavená stavba silnice. Ještěže aspoň ty myši v domě hubit můžeme. Zatím.

Havrani dlouhodobě znepříjemňují a komplikují život Táborákům hned v několika lokalitách, především v okolí Husova parku a Pražského sídliště. Radnice sice dělá, co může – a je jen dobře, že zkouší i neotřelé nápady – ale co naplat, když ji brzdí absurdní zákony.

V půlce února tak dorazí sokolníci se dvěma káňaty a budou se dva týdny pokoušet havrany plašit. Třeba se podaří… Kéž by.

Havran je ale podle tvrzení ornitologů tuze chytrý pták, a tak kdoví, jak to celé vlastně dopadne. Pokud neúspěchem, budou mít Táboráci zase smůlu. Odstřel ani likvidace hnízd totiž nepřipadá v úvahu. A to je špatně.

Ochrana našeho vlastního druhu by měla mít přednost před ostatními.

Aťsi to zní třeba sebevíc sebestředně – ale člověk je zkrátka důležitější než potkan, havran, brhlík nebo mamut.