Mladovožický starosta Jaroslav Větrovský tak hlasitě kritizoval kraj za stav jeho silnic na severu okresu, až dnes může říct, že se konečně dočkal a je téměř spokojený.

„Jak jsem nadával, tak nyní jsou ty nejhorší úseky skutečně již hotové. Ale samozřejmě některé stále chybí, například mezi Radvánovem a Rodnou by silnice také potřebovala opravit. Využívají ji sice hlavně lidé z nejodlehlejších míst, ale i ti se potřebují dostat domů a i oni mají právo jezdit po spravených silnicích," hodnotí současný stav Větrovský.

Z kraje u nich v letošním roce přistane dalších více než deset milionů, které zrekonstruují silnici od Vožice až na hranici s benešovským okresem. „Nepůjde jen o běžné odfrézování starého povrchu a položení nového, ale udělají se nové vrstvy, a tím se zvýší únosnost silnice," ujišťuje šéf oddělení veřejných zakázek a investic KÚ Jan Švarc.

Do modernizace silnic II. a III. tříd na Táborsku, kterou z většiny hradí evropské dotace, kraj letos investuje kolem 50 milionů a o dalších možných úsecích rozhodne jarní vyhodnocení nového dotačního kola. Kraj například uvažuje i o silnici přes dráchovský most.

Rozsáhlejší než na Vožicku bude modernizace úseku ze Sudoměřic u Bechyně do Svinek, která má v rozpočtu připravených 40 milionů.
Do třetice se peníze dostanou do Plané nad Lužnicí. „Tady se vybuduje napojení z kruhové křižovatky na dálnici," upřesňuje Švarc investici za cca 70 milionů, jejíž realizace skončí příští rok.

Letošní potvrzené investice
1. Sudoměřice u B. – Svinky
2. M. Vožice – hranice Benešovska
3. Přeložka v Plané nad Lužnicí
Celkem přes 100 milionů