Jak informovala Jana Špačková z Mikroregionu Voticko, o den později dva a půl kilometru dlouhý úsek mezi Voticemi a Olbramovicemi otestovali účastníci tradiční podzimní cyklistické vyjížďky Cyklotulák.

„První etapu cyklostezky se podařilo otevřít po sedmi letech příprav, doslova do roka a dne od poklepání na základní kámen. Práce byly realizovány na bývalém dvoukolejném tělese původní železniční trati mezi stanicemi Votice a Olbramovice, kde byl ukončen provoz vlaků v roce 2011 v souvislosti s přeložkou trati v rámci výstavby čtvrtého železničního koridoru,“ uvedl předseda Mikroregionu Voticko Viktor Liška.

Seskoky padákem na jihočeských letištích, Soběslav a Tábor.
Jižní Čechy z výšky. Neuvěřitelné pohledy, které si užijete při seskoku padákem

S financováním první etapy podle Jany Špačkové pomohl necelými 23 miliony Státní fond dopravní infrastruktury, částkou 1,9 milionu korun přispěl Středočeský kraj, na spoluúčasti se podílelo město Votice a obec Olbramovice, další obce mikroregionu se podílely solidárním příspěvkem.

„Nyní nás čeká realizace druhé etapy z Olbramovic na sever k Opřeticím. Deset kilometrů asfaltové cyklostezky by se mohlo začít stavět v roce 2025. K takřka 16 kilometrům třetí etapy z Votic do Sudoměřic je hotová studie proveditelnosti a řeší se vypořádání pozemků,“ vysvětlila manažerka Mikroregionu Voticko Jana Truhlářová Měchurová.

Ilustrační foto. Poplatkové automaty, nebo také univerzální poplatkové pokladny na místní a správní poplatky používají například města jako Praha, Kolín, Žamberk, či Prostějov.
Táborská radnice pořídí poplatkový automat za 980 tisíc, postaví ho na Tabačku

Cyklostezka na Voticku by se v budoucnu měla stát jednou z páteřních cyklostezek, spojující Středočeský a Jihočeský kraj.

"Mikroregion Voticko chce krátký první úsek cyklostezky představit obyvatelům Voticka jako bezpečnou, zdravou a pohodlnou cestu do práce na kole. Dalším úkolem bude využít cyklostezku maximálně pro turistický ruch. S tím by měl pomoci destinační management Kraje blanických rytířů," láká Jan Špačková.