Do neděle lze tři krále podle ředitelky Farní charity Tábor Ivany Hašplové potkat ve městech a obcích našeho regionu. „Sbírka se koná v Táboře, ale i v Sezimově Ústí, Plané nad Lužnicí, Chotovinách, Stoklasné Lhotě, Drhovicích, Chýnově, Ratibořských Horách, Mladé Vožici i Jistebnici,“ doplnila.

V ÚTERÝ V TÁBOŘE

Největší počet koledníků se zapečetěnými pokladničkami vyrazí do táborských ulic v úterý 7. ledna odpoledne. „Lidé je potkají na frekventovaných místech jako Žižkovo náměstí, v Pražské ulici, náměstí T. G. Masaryka, u obchodního domu Dvořák, na Husově náměstí a sídlišti Nad Lužnicí,“ vysvětlila.

Skupinku povede dospělý s průkazkou. „Tradičně se zapojí žáci základních škol, konkrétně Bernarda Bolzana, Orbis Pictus, Sezimovo Ústí nebo Chotoviny. Jejich vedoucími budou studenti táborské zdravotnické školy a další dobrovolníci,“ sdělila.

Jak výtěžek rozdělí upřesnila mluvčí Diecézní charity České Budějovice Martina Baráková. V Táboře půjdou vykoledované peníze na financování služeb a projektů Farní charity Tábor jako je dobrovolnické centrum, materiální pomoc osobám v nouzi či podpora centra AURITUS.

„V Soběslavi koleduje místní farnost a výtěžek podpoří tamní rodiny s dětmi s mentálním či tělesným postižením, autismem i pečovatelskou službu,“ zmínila.

Dary lidí ze Sezimova Ústí věnují domácímu hospicu Jordán a sociálně slabým dětem z Církevní základní školy Orbis Pictus.

„V Chýnově zajišťuje sbírku místní římskokatolická farnost a koleduje se zde například na podporu Azylového domu sv. Alžběty pro matky  s dětmi ve Veselíčku,“ popsala Martina Baráková.

Sbírka ve Veselí na Lužnicí podpoří místní sociálně slabé občany a činnost Domu sv. Františka. Obsah pokladniček z Mladé Vožice rozdělí Dobrovolnickému centru v Táboře a Centru volného času pro děti a mládež.