Celkem 117 účastníků se včera zapojilo do maratonu čtení, který pořádala Městská knihovna Soběslav. V kuse četli pět hodin.

„Od té doby, co jsme v novém, snažíme se dělat nové věci. Maraton je jednou z nich. Chtěli jsme tak oslavit 100. výročí dubnového narození Václava Čtvrtka,“ zdůvodnila vedoucí knihovny Alena Fremrová, proč čtou knížky pohádek právě od tohoto autora.

Od 10 hodin začali do knihovny proudit školáci a knihovnu ovládly Pohádky z pařezové chaloupky. Postupně se ve čtení vystřídalo několik tříd v průměru o pětadvaceti žácích. Kromě knížek pro ně byly připraveny obrázky k vymalování. To aby se případně nenudili.

Na maratonském čtení nechyběly ani děti ze 3. A ZŠ Komenského. „ Byli jsme tady nedávno na besedě a děti se rády vrátily,“ zmínila učitelka Ilona Klimešová, která s dětmi přišla místo hodiny českého jazyka. Čtení nevynechala ani Liliana Honsová. „Číst mě baví, ale nevím, kolik knížek jsem už přečetla,“ poznamenala malá nadšená čtenářka, která je v knihovně častým hostem.

Ve čtení odpoledne pokračovali deváťáci. Někteří setrvali u pohádek, další se rozběhli po knihovně, a vybrali si své oblíbené knihy. Maraton škončil ve tři hodiny odpoledne a určitě nebyl poslední.