Jak již Deník informoval, budovu v Jiráskově ulici čeká rekonstrukce. A knihovna bude mít útočiště v objektu bývalé pobočky pošty na Žižkové náměstí. Tomu ale bude předcházet náročná akce připomínající českou "stěhovací" komedii Kulový blesk.

Knihovna jako taková se podle ředitelky Evy Staněk veřejnosti uzavře jen na dva měsíce. Od 2. července bude znovu otevřeno už v budově bývalé pošty. Samotná rekonstrukce objektu potrvá do konce roku 2025 a poté se knihovna vrátí zpět na své místo.

Městská knihovna v Táboře se také dočká rekonstrukce.
Táborská knihovna se dočasně stěhuje na Žižkovo náměstí do budovy bývalé pošty

Čtenáři ale v po dobu nadcházejícího stěhování knihovny nepřijdou zkrátka. Jednak mohou zavítat do poboček na Pražském Sídlišti, Sídlišti nad Lužnicí. Zároveň délka výpůjční doby se prodlouží do 20. září. Možnost e-výpůjček zůstane zachovaná.

Projekt rekonstrukce budovy knihovny je pod taktovkou odboru investic a strukturálních fondů města Tábora. Dojde k výměně starých rozvodů elektřiny, vody a topení, provede se zateplení a výměna oken. Knihovna se promění i dispozičně. Ve druhém patře knihovny, na místě bývalých kanceláří, vznikne celé nové oddělení, kde se plánuje audiolab, zóna pro náctileté a přednáškový sál. Promění se i Knihovna pro děti a mládež, která nabídne větší komfort dětem i jejich rodičům, a ve třetím patře knihovny vzniknou kreativní dílny. Přibude rovněž výtah.